fantasy_sci.fi_svet

17.8. má premiéru nový DC hrdina Blue Beetle. Pojdmě si říct něco o vzniku tohoto hrdiny.

 

 „Toto jsou moje pravidla. Nikdo neubližuje nevinným lidem. Máš to?“

 

Jeden z nových hrdinů DC comics, který zamíří na filmová plátna je Blue Beetle. Pojďme si říct něco blíže o Artefaktu Blue Beetle Scarab, díky kterému existuje tento hrdina. Také si řekneme něco o mimozemské rase, která tento mocný artefakt stvořila.

 

Krátké info o chystaném filmu:

Mexický teenager žije v Americe spokojený život. Jednoho dne však Jaime Reyes získá nadlidské schopnosti, když se mu k páteři přisaje záhadný skarabeus a poskytne mu mocné modré mimozemské brnění.

Režísérem filmu bude Angelem Manuelem Sotem podle scénáře Garetha Dunnet-Alcocera

V titulní roli se představí Xolo Maridueña, v dalších rolích se objeví Bruna MarquezineBelissa EscobedoGeorge LopezAdriana BarrazaElpidia CarrilloDamián AlcázarRaoul Trujillo a Susan Sarandon, která ztvární hlavní záporačku Victorií Kord .

Bude se jednat o čtrnáctý snímek série DC Extended Universe.

Film má stanovenou premiéru na 17. 8. 2023. 

Modrý skarab alisa Blue Beetle Scarab

Je artefakt, který zde zanechala před více než 4000 lety mimozemská rasa The Reach. Tento předmět byl vyslán za úkolem najít si hostitele a sloužit jako dokonalý zvěd. Díky magickému rituálu se skupině mágů v čele s egyptskou bohyní ISIS podařilo tento artefakt očistit od nadvlády rasy The Reach a mohl začít sloužit lidem k pomoci. Povídá se, že jeho prvním majitelem byl faraon Kha-Ef-Re, kterému pomáhal při ochraně jeho lidí. Když Kha-Ef-Re zemřel, nechal se společně s Blue Beetle Scarab pohřbít do své hrobky. O skoro 4000 let později byl v roce 1939 objeven archeologem Danem Garrett a jeho společníkem profesorem Luri Hoshid při vykopávkách. A tak začíná příběh tohoto vesmírného brouka/artefaktu na našem světě.

Nyní si řekneme něco o síle a schopnostech, které předává skarab svému nositeli.

 
Skarab je malý kovový předmět, který vypadá jako brouk (scarabeus). Tento brouk se přichytí ke svému hostiteli a stává se jeho součástí. Blue Beetle je schopen generovat různé energetické vlny a pole. Skarab je také schopen komunikovat s nositelem a může být programován k různým účelům. Dokáže měnit svou podobu (např. obří vrtačka, dělo a další). Dále dodává svému hostiteli nadpřirozenou sílu a schopnost létat. Oblek se také dokáže přizpůsobit prostředí a umožní svému hostiteli přežít například ve vakuu, při vysokých teplotách, ve vesmíru a pod vodou.

Kdo jsou The Reach?

The Reach jsou mimozemšťané, kteří mají technologicky vyspělou civilizaci a jsou schopni cestovat vesmírem. Jejich technologie zahrnuje například mimozemské brnění, kybernetické implantáty a biomechanické zbraně. V rámci DC komiksových příběhů se The Reach setkávají s lidmi a jinými mimozemskými civilizacemi, ačkoliv jejich vztahy s těmito skupinami jsou obvykle konfliktní. The Reach je známá pro svou agresivní expanzi po celé galaxii a jejich snahu o ovládnutí dalších planet. V rámci DC komiksových příběhů se The Reach pokoušejí ovládnout Zemi a využít ji pro své vlastní účely. K tomuto účelu využívají modré skaraby, které implantují do lidských hostitelů a využívají je k plnění svých cílů.

Historie artefaktu Blue Beetle Scarab a samotné rasy The Reach na mě působí velmi promyšleným a zajímavým dojmem. Samotný Modrý Brouk je mezi fanoušky komiksů velmi oblíbený, takže se dá předpokládat, že si tvůrci dali s filmem záležet. Doufám, že se film povede, jelikož poslední dobou to nebylo u superhrdinských filmů moc dobré. Za mě se jedná o zajímavý výběr, který může předvést i jiného hrdinu než klasického, kterého každý zná.
 
Index očekávání: 70/100%.
 
Sdílej:
Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.