fantasy_sci.fi_svet

Peacemaker nám ukáže, kdo je - brzy na HBO Max

peacemaker

 

Peacemaker (Mírotvůrce)

Jméno: Christopher Smith

Universum: DC Comics

Pohlaví: Muž

Druh: Člověk

Autor: Joe Gill, Pat Boyette

Titul: Pissmaker, Chlap se záchodovou deskou na hlavě, Nancy Boy

Obsazení: John Cena

Jelikož byl Peacemakera součástí druhého dílu Sebevražedného oddílu a v lednu příštího roku, dostane vlastní osmidílnou sérii na streamovací službě HBO Max, bylo by fajn si ho blíže představit.

Christopher Smith je pokrytec, egoista a myslí si, že jeho rozhodnutí jsou vždy spravedlivé.  Věří a snaží se dosáhnout míru za jakoukoliv cenu. Je mu jedno kolik mužů, žen a dětí při jeho mírových akcí zemře. Jeho jediné poslání je to, aby všichni tvorové na této planetě žily v míru. Nic jiného pro něho neexistuje. Byl členem například Task for X nebo Sucidue squad (sebevražedný oddíl).

 

„Z celého srdce si vážím míru. Je mi jedno, kolik můžu, žen a dětí budu muset zabít, abych ho získal.“

Christopher se narodil Auggemu Smithovi, krutému a zlému rasistovy, který své názory vštěpoval ostatním třeba i násilím. Otec Chrise od mala trénoval a připravoval na krutou realitu života. Jeho otec jako bývalí voják ho cvičí nejen v boji může proti muži, ale také v používání střelných zbraní. Tato krutá výchova se podepsala a zanechala jizvy na mysli i duši Christophera. Když Chris dospěl stál se diplomatem a pacifistou, který za každou cenu prosazoval mír. Bohužel přišel na to, že nejlépe se mír prosazuje krví a bojem a zabije každého, kdo mu vtom bude bránit. Je to jediné řešeni, které se mu zdá správné. Tak vznikl Peacemaker. Oblékl si jasně bílé kalhoty, červený trikot se znakem bílé holubice na hrudi, jenž má znázorňovat jeho mírové ambice, a nakonec nevkusnou chromovanou helmici, která vypadá jak prkénko na WC.

„V jeho rukách je smrtící zbraň téměř cokoliv. Jeho otec byl voják, který svého syna školil v zabíjení téměř od narození.“

Jeho předností je:

Velká síla má ji na úrovni největších lidských siláků. Zvládne jednou rukou, mečem někomu useknout hlavu. Nedělá mu problém vzít člověka a hodit ho několik metrů daleko.

Dobrá odolnost, jeho svaly mají svaly 😂👍.

Vysoká výdrž, je trénovaný od narození.

Nezkrotná vůle, slepě věří ve své poslání zajistit mír celému světu, nic ho nezastaví a z nikoho či ničeho nemá strach. Svým fanatismem je schopen někdy své protivníky zastrašit, nebo přinejmenším narušit jejich odhodlání k boji.

Střelec na úrovní olympijského mistra. Celý život trénoval za účelem dosažení míru střelbu ze všech zbraní, hlavně ze své pistole MAGNUM Research Desert Eagle Mark XIX.

Jedná se o těžkou jednoruční zbraň s dlouhou hlavní. Je schopný trefit člověka, který stojí za ním, aniž by se na něho podíval. Je schopný trefit hlaveň jiné zbraně.

Mistr boje – muž proti muži. Od malička byl trénovaný a díky svému divokému dospívání a agresivnímu otci je vnikající bojovník, jenž je neústupný.

Slavná helma Peacemakera slouží jak k ochraně, tak k zakrytí totožnosti.

peacemaker
peacemaker

REALIE:

V roce 2011 kdy DC restartovalo svou komiksovou řadu se z Christopherem Smithem nepočítalo, nepřišel jim tak zajímavý. V roce 2019 se Peacemaker vrátil, později se stal zřejmě na nátlak režiséra Gunna členem Suicide squad. Gunn v něm viděl potenciál.

 

Původně měl Peacemakera hrát Dave Bautista (Drex – Strážci galaxie).  Nakonec dostal roli John Cena. Myslíme si, že se na ní víc, než hodí 👍. Ten jeho šílený a přitom upřímně hloupý pohled je k nezaplacení.

 

KOMIKS:

Peacemaker je název série superhrdinů původně vlastněných Charlton Comics a později získaných DC Comics. Původní Peacemaker se poprvé objevil ve hře Fightin ‚5 #40 a vytvořil jej spisovatel Joe Gill a výtvarník Pat Boyette.

Sdílej

Máte radši vážnější hrdiny nebo zábavnější archetypy? Baví vás filmy a seriály podle komiksů?