fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část. 5 

Konečně nastal čas ☠️

Jednou v noci se Saki vydal vykonat svoji pomstu. Překvapil Yoshiho v jeho domě a nemilosrdně ho zavraždil. Při jejich souboji spadla klec a tehdy ještě obyčejná krysa utekla do nedaleké stoky. 

Do stoky, ve které jednoho dne shodou náhod skončila neznámá chemikálie, spolu se čtyřmi želvami, které následně proměnila v Želví kluky. Při kontaktu s kapalinou se ale nezměnily jen Želvy. Společně s nimy se změnila i krysa, a stala se z ní humanoidní bytost. 

Želvy rychle rostly a Tříska se jim stal adoptivním otcem. Pojmenoval je po svých oblíbených renesančních umělcích a vytrénoval je v boji. Své jméno si vysloužil jako přezdívku od svých adoptivních synů, díky schopnosti rozrazit poleno holou packou.

V této verzi příběhu se hlavní zápletkou stane pomsta smrti Hamata Yoshiho a jeho ženy.

V roce 1986 bylo ale potřeba prodat hračky, pamatujete ⁉️

Vraťme se tedy do Playmates Toys, kde se touhle dobou už pilně pracuje na novém dětském pořadu. Jak víme z druhé části našeho vyprávění, bylo potřeba znovu převyprávět celý příběh. To se nakonec povedlo a v roce 87 se dostal na obrazovky animovaný seriál TMNT.

Než ale budeme pokračovat, koukneme se na to, co s naším příběhem “čistka” udělala.

 

 

Oproti původnímu příběhu, tady vystupuje Hamato Yoshi jako japonský učitel bojového umění. Jeden z jeho žáků Oroku Saki, zatouží po jeho místě a křivě obviní senseie z pokusu o vraždu nejvyššího mistra. Ten je následně vyloučen z klanu a jeho místo převezme Saki. Pod jeho velením se z klanu stane zločinecká organizace, která Yoshiho pronásleduje.

Ten je tak nucen žít ve stokách, kde jsou jeho jedinými společníky krysy. Jednoho dne se k němu ale dostanou želvy, které jsou potřísněné neznámou kapalinou. Později zjistí, že tato kapalina byla ve skutečnosti mutagen, který promění každého, kdo s ním přijde do styku ve tvora, se kterým byl dotyčný naposledy v kontaktu 🧪

U želv to byl právě Yoshi, takže se z nich stali želví kluci, jak je všichni známe. Yoshi bohužel tolik štěstí neměl, protože poslední, s kým byl v kontaktu, byly krysy. 

Zápletka se potom točí kolem boje s Trhačem a klanem Foot.

Jak obstál seriál, to si budeme muset nechat zase na příště 🤷

Sdílej:

 

 

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

Těšíte se na další informace o Želvách?