fantasy_sci.fi_svet

Zajímavosti ze série The Last of Use

Zajímavosti The Last of Use

Dva dny zpátky měl premiéru první díl z nového seriálu The Last of Use. Tento seriál je natočen na motivy stejnojmenné velmi úspěšné konzolové hry. Pojďme si říci pár zajímavostí jak o hře, tak o samotném seriálu.

Zajímavosti z herní série

Hru má na svědomí vývojářské Studio Naughty Dogs. Ti vytvořili hry jako Crash Bandicoot, Rings Power a také sérii Uncharted.

Hra vyšla v roce 2013 seriál měl premiéru o 10 let později (2023).

Houba Cordyceps, která způsobila onu apokalyptickou nákazu a následný pád civilizace, opravdu existuje. Napadá členovce a roste v oblasti Nepálu a Tibetu. Vyrábí se z nich léky.

Po vydání se The Last of Us dočkalo nadšeného přijetí kritiky i hráči. Získala přes 200 ocenění, včetně prestižních cen BAFTA, DICE a české INVAZE za nejlepší hru roku 2013.

The Last of Us vyšel už v roce 2013 a za tu dobu si dokázal získat více než 17 miliónů hráčů, geniální číslo pro singleplayerovku, která vyšla pouze pro PlayStation 3 a potom vylepšená verze na PS 4.

V roce 2020 vyšlo pokračování této série The Last of Use 2. Hra se stala neméně úspěšnou jako její předchůdce.

Tvůrce soundtracku ke hře The Last of Us je argentinský hudební skladatel Gustavo Alfredo Santaolalla. Držitel dvou Oscarů za filmy Zkrocená hora a Babel. The Last of Us byla první hra, pro kterou složil hudbu. Theme song není hrán na kytaru, avšak na nástroj jménem Umbraco.

 

Zajímavosti Seriál

Za seriálem stojí tým osvědčených tvůrců. Mimo jiné Craig Mazin, jenž jako scenárista psal jiný oceňovaný seriál, Černobyl. Vytvořil duo s Neilem Druckmannem, který je autorem hry, jež sbírala odborná ocenění v roce 2013.

 

Oproti videoherní předloze je časová osa seriálových událostí posunuta o 10 let dopředu. Zatímco ve videohře pandemie propukla v roce 2013 a hlavní děj se odehrává v letech 2033/2034, tak děj seriálu je zasazen do roku 2023 (rok premiéry seriálu) a vypuknutí pandemie je trasováno zpět do roku 2003

 

Tvůrci seriálu poprosili herce Pedro Pascala (Joel) a Belly Ramsey (Ellie) aby původní hru „The Last Of Us“ nehráli. Měli za to, že bude lepší, když nebudou ovlivnění původními postavami. Později se autoři seriálu dozvěděli, že herci tuto prosbu nedodrželi a hru si zahráli. Tvůrci seriálu nakonec toto „neuposlechnutí“ ocenili, protože oba herci, podle vedení seriálu ztvárnili tyto postavy dokonale. 

 

Hudbu pro seriál složil stejně jako pro videoherní předlohu argentinský skladatel Gustavo Santaolalla, který stojí za motivy v obou dílech. Hudba ze hry byla nominovaná na videoherní cenu BAFTA.

 

Pedro Pascal, jenž hraje hlavní roli Joela se v posledních letech stal velmi populární a oblíbený, a to díky role Dina Djarina v seriálu Mandalorian.

 

Hlavní role v seriálu ztvární herecké duo Pedro Pascal (Joel) a Bella Ramsey(Ellie). Malá perlička – tito herci natáčeli také jiný seriál pro HBO, a to Game of Thrones. Na place se sice osobně nikdy nesetkali ale své jméno v titulcích mají. Pedro hrál Oberyna Martella, kterému hora rukama vypíchl oči a rozdrtil hlavu. Bella hrála mladou Lyanu Mormont odvážnou šlechtičnu z medvědích ostrovů.

The Last of Use je výjimečná série a my osobně se velmi těšíme na její seriálové zpracování. Hra má sama o sobě velmi silný příběh a je stavěna na vynikající atmosféře a hereckých výkonech. Doufáme, že seriál bude aspoň stejně dobrý ne-li lepší.

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej:

Budeš se na seriál dívat?