fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část 19. 

napsal Comics Boy CZ  🐢 09.02.2023

Filmová nálož pokračuje ⏯️

Devadesátky byly pro Želváky zlatá éra, a tak v nich vznikaly filmy jak na běžícím páse. To se ale změnilo s vydáním třetího hraného filmu, který už předchozí slávy prvních dvou filmů nedosáhl. I o tom už jsem vám v Želví sérii vyprávěl, kdo si to nepamatuje, ať se vrátí k epizodě 12 😉 Tento film z roku 1993 s českým názvem Želví Nindžové III, se tak na dlouhých 14 let stal posledním filmem Želví filmografie.

Prvním moderním pojetím našich oblíbených teenagerů z Manhattanské stoky se stal animovaný film Želvy Ninja (TMNT). Ten byl ale spíš průměrem, takže žádný velký comeback se nekonal. Další animák vyšel o 2 roky později a dočkal se podstatně vřelejšího přijetí. Možná tomu napomohl i fakt, že byl vytvořen k 25. výročí existence ninja želv 🎉 I po tomhle filmu nastal na pár let útlum.

Nicméně v roce 2014 jsme se dočkali další velké Želví mutace, kterou přinesl nový hraný film. Ovšem slovo hraný je zde s otazníkem, protože Želvy byly vytvořené pomocí speciálních efektů, stejně jako mistr Tříska a spousta dalších věcí 🤔

Šlo o snahu přiblížit Želvy modernímu publiku a představit jejich příběh v novém kabátě. Želvy dostaly nový vzhled a tvůrci zde kladli důraz na humor a na jednotlivé osobnosti každé z nich. Byl to ale dobrý film❓ Tohle asi nejsem schopen objektivně posoudit, protože mně se příliš nelíbil a s každou další takovouto mutací se jen utvrzuji v tom, že klasické Želvy z komiksu a původního seriálu (a filmu) už prostě nic nepřekoná. Každopádně jedna zajímavost filmu přidává na významu. Objevila se zde totiž ve filmu vůbec poprvé adoptivní Trhačova dcera, Karai 😱 V tomto roce jsme se u nás taky mohli podívat do zákulisí natáčení tohoto hraného filmu, díky dokumentárnímu pořadu Film o Filmu: Želvy Ninja. Dokument vyšel ještě jeden, tentokrát v USA a šlo o zpracování Želví historie a jejich příběhu s názvem Turtle Power: The Definitive History of the TMNT, česky Želvy Ninja: Cesta ke slávě.

Pokračovat budeme zase v neděli poslední části o filmech, které podle kultovního komiksu vznikly. Budu se na vás moc těšit a doufám, že zůstanete s Želví sérií až do konce 🐢

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

 

 

Sdílej:

Máš rád Želvy?