fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část 19. 

napsal Comics Boy CZ  🐢 09.02.2023

Filmová nálož pokračuje ⏯️

Devadesátky byly pro Želváky zlatá éra, a tak v nich vznikaly filmy jak na běžícím páse. To se ale změnilo s vydáním třetího hraného filmu, který už předchozí slávy prvních dvou filmů nedosáhl. I o tom už jsem vám v Želví sérii vyprávěl, kdo si to nepamatuje, ať se vrátí k epizodě 12 😉 Tento film z roku 1993 s českým názvem Želví Nindžové III, se tak na dlouhých 14 let stal posledním filmem Želví filmografie.

Prvním moderním pojetím našich oblíbených teenagerů z Manhattanské stoky se stal animovaný film Želvy Ninja (TMNT). Ten byl ale spíš průměrem, takže žádný velký comeback se nekonal. Další animák vyšel o 2 roky později a dočkal se podstatně vřelejšího přijetí. Možná tomu napomohl i fakt, že byl vytvořen k 25. výročí existence ninja želv 🎉 I po tomhle filmu nastal na pár let útlum.

Nicméně v roce 2014 jsme se dočkali další velké Želví mutace, kterou přinesl nový hraný film. Ovšem slovo hraný je zde s otazníkem, protože Želvy byly vytvořené pomocí speciálních efektů, stejně jako mistr Tříska a spousta dalších věcí 🤔

Šlo o snahu přiblížit Želvy modernímu publiku a představit jejich příběh v novém kabátě. Želvy dostaly nový vzhled a tvůrci zde kladli důraz na humor a na jednotlivé osobnosti každé z nich. Byl to ale dobrý film❓ Tohle asi nejsem schopen objektivně posoudit, protože mně se příliš nelíbil a s každou další takovouto mutací se jen utvrzuji v tom, že klasické Želvy z komiksu a původního seriálu (a filmu) už prostě nic nepřekoná. Každopádně jedna zajímavost filmu přidává na významu. Objevila se zde totiž ve filmu vůbec poprvé adoptivní Trhačova dcera, Karai 😱 V tomto roce jsme se u nás taky mohli podívat do zákulisí natáčení tohoto hraného filmu, díky dokumentárnímu pořadu Film o Filmu: Želvy Ninja. Dokument vyšel ještě jeden, tentokrát v USA a šlo o zpracování Želví historie a jejich příběhu s názvem Turtle Power: The Definitive History of the TMNT, česky Želvy Ninja: Cesta ke slávě.

Pokračovat budeme zase v neděli poslední části o filmech, které podle kultovního komiksu vznikly. Budu se na vás moc těšit a doufám, že zůstanete s Želví sérií až do konce 🐢

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

 

 

Máš rád Želvy?

Tento příspěvek má 3 komentářů

  1. F*ckin? remarkable things here. I am very glad to see your article. Thanks a lot and i’m looking forward to contact you. Will you please drop me a e-mail?

  2. I couldn’t agree more with the insightful points you’ve made in this article. Your depth of knowledge on the subject is evident, and your unique perspective adds an invaluable layer to the discussion. This is a must-read for anyone interested in this topic.

  3. The following time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I mean, I do know it was my option to read, but I really thought youd have one thing interesting to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you might repair should you werent too busy on the lookout for attention.

Napsat komentář