fantasy_sci.fi_svet

Dnes by slavil narozeniny komiksový tvůrce Steve Ditko spoluautor Spidermana

Steve Ditko byl významným komiksovým tvůrcem, jehož práce ovlivnila celý žánr. Narodil se 2. listopadu 1927 v Johnstownu, Pensylvánii, a zemřel 29. června 2018. Ditko je nejvíce známý jako spoluautor Spider-Mana a Doctor Strange pro Marvel Comics.

Jeho spolupráce se Stanem Lee na Spider-Manovi v roce 1962 přinesla do komiksových světů nového hrdinu, který se odlišoval od tehdejších konvencí. Spider-Man byl teenager, který bojoval s běžnými životními problémy, což mu dodalo jedinečnou lidskost. Ditko také vytvořil mnoho ikonických padouchů pro Spider-Mana, jako je Green Goblin.

 

Ditko také stál za vytvořením Doctor Strange, mistra mystiky a ochránce mystického světa. Jeho vizuální styl se projevil v psychadelických a surreálních krajinách, které se staly charakteristickými pro příběhy Doctor Strange.

 

Ditko byl známý svým soukromým životem a svou filozofií objevenou v jeho práci na postavách jako The Question a Mr. A. Byl oddaný svým přesvědčením a pracoval na komiksech až do své smrti. Jeho dědictví v komiksovém světě je nezastupitelné, a jeho tvorba dodnes inspiruje a zaujímá fanoušky komiksu po celém světě.

Jeho nejznámější komiksová díla, ať už jako autor nebo spoluautor.

Amazing Fantasy #15 (srpen 1962) – Toto je první vydání Spider-Mana a základní kámen celého Spider-Manova universa.

 

The Amazing Spider-Man #1 (březen 1963) – První samostatný komiks Spider-Mana.

 

The Amazing Spider-Man #33 (červenec 1965) – „If This Be My Destiny…!“ příběh, ve kterém Spider-Man zdvihá trosky, aby zachránil Tetu May.

 

Strange Tales #110 (červenec 1963) – První vydání Doctor Strange, jehož Ditko byl spoluautorem.

 

The Amazing Spider-Man #39-40 (září-říjen 1966) – Příběh „The Green Goblin’s Last Stand,“ kde se odhaluje Green Goblinova totožnost.

 

The Amazing Spider-Man #50 (červenec 1967) – Příběh „Spider-Man No More!“ kdy Peter Parker přestává být Spider-Manem.

 

The Amazing Spider-Man #121-122 (červenec-srpen 1973) – Příběh „The Night Gwen Stacy Died,“ který zůstává jedním z nejdražších a nejkóničtějších komiksů všech dob.

 

Ditko měl také podíl na stvoření postavy The Question a vytvořil komiksy s touto postavou v šedesátých a sedmdesátých letech.

 

Toto jsou některé z vrcholných okamžiků v komiksové kariéře Stevea Ditka. Jeho práce na Spider-Manovi a Doctor Strange je dodnes považována za zlatý standard v komiksovém světě.

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.