fantasy_sci.fi_svet

Cesta do fantazie: Nejlepší světy, které inspirovaly celou generaci část 1.

napsala Janča   💛    07.05.2023

„Fantastické světy“

 

Tato série se zaměří na nejvíce ikonické světy z fantasy a sci-fi, které byly ztvárněny na velkém i malém plátně. Zahrnuje obrázky a popisy světů jako Bradavice z Harryho Pottera, Roklinku z Pána prstenů, Westeros z Hry o trůny a Coruscant z Hvězdných válek a další…

Který svět byste si vybrali pro svou vlastní cestu do fantazie?

1, Bradavice z Harryho Pottera

Škola čar a kouzel v Bradavicích, zkráceně Bradavice (anglicky Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry, zkráceně Hogwarts) jsou nejprestižnější škola čar a kouzel na světě, je situována uprostřed zalesněné krajiny a obklopená řekou. Zdánlivě obyčejný hrad se však uvnitř rozkládá do obrovských rozměrů, plných magických tajemství a zázraků.

Škola se skládá z mnoha místností a oblastí, jako jsou například Velká síň, Knihovna s omezeným přístupem, Tajemná komnata, Společenská místnost pro každou kolej, Komnata nejvyšší potřeby a mnoho dalších. Každá místnost má své speciální kouzlo a tajemství. 

Škola byla před více než tisíci lety založena čtyřmi největšími čarodějkami a čaroději té doby – Godrikem Nebelvírem, Helgou z Mrzimoru, Rowenou z Havraspáru a Salazarem Zmijozelem (který potom Bradavice opustil). Podle nich byly pojmenovány čtyři koleje – Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. Heslem školy je Draco dormiens nunquam titillandus – „Nikdy nelechtej spícího draka“.

Mudlům se díky kouzlu jeví jako zřícenina a bojí se tam chodit. Studenti se do školy dostanou vlakem, který odjede 1. září z londýnského nádraží King’s Cross vždy v jedenáct hodin z nástupiště 9 a 3/4.

Bradavice jsou plné magie, tajemství a dobrodružství, což je jedním z důvodů, proč jsou tolik populární nejen mezi fanoušky série Harry Potter, ale i mezi lidmi, které milují fantastické světy plné zázraků a kouzel.

2, Roklinka z Pána Prstenů

Roklinka (v originále Rivendell, sindarsky Imladris, v západštině Karningul nebo jinak také Poslední domácký dům východně od moře) je sídlo elfů ve Středozemi J. R. R. Tolkiena. Založil ji půlelf Elrond ve Druhém věku (4 nebo 5 tisíc let před událostmi Pána prstenů) a byl jejím pánem, dokud neodplul s nositeli Prstenu.

Nacházíte se v horském údolí, obklopeném vysokými horami, na západě Středozemě. Je to poslední sídlo elfů na západ od řeky Anduiny a nachází se v oblasti zvané Hory mlh a Větrů. Roklinka je pro své obyvatele bezpečným útočištěm, ale také důležitým centrem moudrosti a učení.

Dům je postaven z bílého kamene a zdobí různé umělecké prvky a vyřezávané ornamenty. V interiéru se nachází velká knihovna, sál s krbem a spousta pokojů pro hosty. Na východní straně měl dům verandu, kde našel Frodo Pytlík své přátelé, jakmile se probudili. Konala se zde také Elrondova rada.

Byl zde uložen Narsil, meč, jenž byl zlomen a znovu skut, po skutí se mu říkalo Andúril.

3, Královo přístaviště z Hry o trůny

Královo přístaviště (King’s Landing) je hlavní město Sedmi království, sídlo krále. Královo přístaviště se nachází na východním břehu Západozemí. Kolem města vede Královská cesta a město samotné se nachází na ústí Černovodého proudu a v Černovodém zálivu. Dominanta Králova přístaviště je Železný trůn a Rudá Bašta, která je sídlem krále Sedmi království. 

Vzhledem k tomu, že je to hlavní město, je Královo přístaviště plné života a ruchu. Nacházíte se zde mnoho paláců, tržišť, katedrál, pivovarů, zbrojních dílen, pekáren a dalších obchodů a podniků. 

Město je proslulé svou krásou, ale také krutostí a politickými intrikami. Je obklopeno vysokými zdmi, které chrání město před útoky nepřátel. Nacházíte se zde také přístav, který slouží jako významné obchodní centrum a umožňuje městu komunikaci s okolním kraji.

Celkově je Královo přístaviště velmi důležitým a strategickým místem v Západozemí. Mnoho rozhodnutí a intrik se odehrává právě zde a mnoho z nich se snaží o kontrolu nad tímto městem.

Královo přístaviště vzniklo na místě, kde kdysi stála starověká pevnost postavená Targaryeny, prvními vládci Sedmi království. Toto místo bylo vybráno pro svou strategickou polohu na pobřeží, která umožnila rychlou obranu a komunikaci s okolním kraji.

Když se Targaryenové rozhodli přesunout hlavní město z Dračího kamene do Králova přístaviště, začali s výstavbou nového města. První král-svládce Aegon I. Targaryen dal postavit Královo přístaviště na svém kamenném trůnu a pečlivě plánoval jeho výstavbu.

Během své historie město prošlo mnoha změnami a stalo se důležitým centrem politických intrik a bojů o moc. Královo přístaviště bylo mnohokrát napadeno a dobyto, ale vždy se podařilo získat zpět kontrolu nad městem.

Na další fantastické místa se podíváme zase příště.  😉

Článek pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: