fantasy_sci.fi_svet
1501

KVÍZ - Poznáš světy z fantasy a sci-fi knih?

Jste odborníkem na fantasy a sci-fi knihy? Poznáš jejich světy? ....

1. Císařovna Laseen zde vládne tvrdou rukou s pomocí svých obávaných asasínů. Nyní svůj nenasytný zrak upřela na Darúdžistán, poslední ze Svobodných měst Genabakis, starobylou a ušlechtilou baštu nezávislosti, která ještě vzdoruje.

2. V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji.

Mapy

3. V exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn.
A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy.

Mapy

4. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. V tomto příběhu najdeme pár národu: Araluen, Skandie, Celtika, Pikta, Hibernie, Nihon-Džin, Galika, Teutland, Alpina, Toskano a další...

Mapy

5. Tento svět je kouzelný a plný magických tvorů. Tato mapa je velmi zvláštní a začarovaná, dokonce poznáte kde se jaký člověk nachází. Svět je to obrovský a má svého vyvoleného, jedině on ho může zachránit.

Mapy

6. Vypráví příběh chudého farmářského chlapce, který najde v Dračích horách modrý kámen, z něhož se vyklube dračí mládě – Safira. Spolu se vydají na nebezpečnou cestu královstvím ovládaným králem, jehož zlo nezná mezí. Král Galbatorix pošle ra'zaky, aby získali dračí vejce.

Mapa

7. Hlavní hrdina těchto povídek a knih, se jako mnoho jiných dětí narodil nechtěn a podstoupil výcvik v Kaer Morhen. V povídkách dále vystupuje trubadúr, který se neustále nachází v nějaké šlamastyce, co se citů a známostí týče. Dále v tomto světe najdeme země jako Aedirn, Cintra, Kaedwen, Radenie, Skellige, Nilfgaard atd...

Mapy

8. Toto dílo rozvíjí dramatický příběh v kterém hraje klíčovou roli boj dobra a zla v dávnověké Středozemi. Máme zde nové rasy jako jsou hobiti, elfové a trpaslíci. A tito všichni se dokáží semknout proti nepříteli, který sídlí v Mordoru.

Autor potřeboval světy a legendy pro své umělé jazyky, neboť podle jeho slov „jazyk není živý, pokud nemá svoji historii, příběhy, které za ním stojí.“

9. Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte do země zázraků a kouzel.

10. Ketterdam – rušné přístavní město, kde se dá za peníze koupit naprosto cokoliv. Nikdo to neví lépe než Kaz Brekker, fenomenální podvodník a zloděj. Šest nebezpečných psanců se pokusí o nemožné – vloupat se do Ledového paláce, nejstřeženější pevnosti světa.

11. V temných a špinavých solných dolech Endovieru si doživotní trest odpykává osmnáctiletá dívka. Máme tady princezna Nehemiau – princeznu království Eyllwe, dále také temného krále Adarlanu, který je otcem Doriana. Také elitního vílího bojovníka.

Vaše skóre je

Průměrné skóre je 79%

0%

Jak jste v tomto kvízu dopadli? Chcete další?