fantasy_sci.fi_svet

Netflix tento rok vydá anime seriál z herního světa - Tekken

 

Konečně Netflix pochopil, že hry se mnohem lepe adaptují v animované verzi než hrané. To nám ukázali série Arcana nebo Castlevania, které byly a jsou naprostou peckou. Teď Netflix zveřejnil trailer na akční anime podle legendární bojové hry Tekken s podtitulem Bloodline. Seriál by měl být spuštěn tento rok.

Hlavním hrdinou bude Jin Katana, kterého můžeme znát z herní série. Příběh seriálu bude zřejmě předcházet a posléze navazovat na děj z třetího Tekkenu, kde se poprvé Jin objevil. Příběh by měl být komornější a točit se okolo rodiny Jina. O to více bude podle traileru akčnější a krvavější což jen vítáme, protože boje a krev k této sérii patří. V seriálu by se měla objevit matka Jina a jeho dědeček Heihači Mišima. Fanoušci Tekkenu ví, co je Heihači Mišima zač a ví že tato krvelačná postava nedělá nic bez vedlejšího zájmu. V traileru je možno vidět i probuzeného aztéckého boha boje Ogra, kterého bude chtít Heihači určitě využít. Pokud se autoři budou držet herního příběhu, tak by měl jako návnadu k získání nadvlády nad tímto bohem použít Heihači nejen mladého Jina ale i ostatní bojovníky, kteří tohoto boha boje svou mocí přitahují. Takže snad dojde i na turnaj o Železnou pěst 3, kde by tito všichni bojovníci měli zápasit 👊. Nevíme to sice jistě, ale snad se máme na co těšit. Doufáme, že se seriál povede a fanoušci i neznalí diváci budou s touto adaptací spokojení.

Někteří ví, že se nejedná o první filmovou či animovanou adaptaci této hry. Bohužel ani jeden z těchto projektů nestojí nijak výrazně za řeč či zapamatování. V roce 1998 vznikl anime film Tekken: The Motion Picture. Jako další následoval hraný Tekken z roku 2009, který v roce 2014 dostal ještě prequelu Tekken 2: Kazuya’s Revenge. A v roce 2011 vznikl CGI snímek Tekken: Blood Vengeance.

Hráli jste někdy Tekkena? Těšíte se na seriál?