fantasy_sci.fi_svet

Připravované RPG Elex II, jak na sci-fi a fantasy v jedné hře

Herní studio Piranha Bytes? Určitě znáte, díky jejich vnikajícím RPG sériím Ghotic a Risen. Dnes se ale budeme bavit o sci-fi akční RPG Elex 2. Jednička, která vyšla v roce 2017 nebyla nijak výjimečná hra. Pro nás to ale byl návrat ke kořenům RPG. Obrovské množství NPC, rozmanitý svět, a hlavně kombinace sci-fi a fantasy prvků.

Dvojka by měla mít všechno co jednička, a to ve větším a kvalitnějším zpracování.

Máme pár informací, dvojka se bude odehrávat několik let po prvním díle.

Opět se setkáváme se starým známým Jaxem, ten sice v prvním díle porazil Hybrid ale z vesmíru se snáší jiná a větší hrozba.

Takže Jax musí znovu jít do boje a dát dohromady všech 5 frakcí (o dvě více než v prvním díle).

 

Co se týká přesných čísel, tak herní doba by měla být něco okolo 60 hodin, záleží samozřejmě na herním stylu. Určitě je super, že vývojáři navazují na to co bylo fajn. Jednou z povedených věcí bylo i velké množství různorodých nepřátel, těch by mělo být okolo stovky což je úctyhodné číslo. Velmi zajímavý je i počet NPC, těch by mělo okolo 300 takže si dávejte bacha co komu vykládáte. Jelikož, zde bylo namluveno 350 tisíc slov budete si mít určitě o čem pokecat 👍. Rozhodnutí, jenž učiníte během hry se vám dříve či později vrátí, teď už záleží jen na vás a na štěstí, jestli vám to pomůže či uškodí.

Studio plánuje dynamičtější a propracovanější soubojový systém. Ten využijete při plněný unikátních úkolů a prohledávání nebezpečných dungeonů.

Co se týká zbraní tak si zde vybere každý od seker, mečů, luků až po pušky a granátomety… Prostě nádhera 😀

 

Další a za nás nejdůležitější změna, by měla proběhnout na poli grafickém. Vývojáři zde slibují, že po vizuální stránce dojde k vícero změnám. První díl byl kritizován za strašnou animaci postav hlavně obličejů a grimas.

Vznikla spousta videí, kde při cutscenách vypadají NPC jak obživlé mrtvoly 😀👍. Takže se dočkáme přepracování grafiky snad k lepšímu. Také je slíbeno lepší vybalancování a snížení počtu bagu na minimum. Ať už grafických nebo herních.

 

Na Elex 2 se těšíme, takže jak si ho zahrajeme a určitě se podělíme o naše dojmy.

Hráli jste předchozí díl? Nebo nějakou jinou hru od herního studia Piranha Bytes?