fantasy_sci.fi_svet

Dnes slaví narozeniny režisér Zack Snyder, milovník komiksových adaptací

Zack Snyder

Dnes slaví své narozeniny tento nadaný režisér, přejeme vše nejlepší!

1. března 1966 se narodil Zachary Edward „Zack“ Snyder. Americký režisér, producent a scenárista.

Zack začínal s natáčením reklam, jeho reklamy byly kvalitní a měli vysokou technickou úroveň. Díky nim mohl později nakouknout do velkého světa filmu. Jeho první snímek byl film S.W.A.T, který byl celovečerní verzí stejnojmenného seriálu. Jeho verze se ale zdála producentům moc drsná, a tak film raději svěřili do rukou Clarka Johnsona.

V roce 2004 debutoval celovečerním filmem Úsvit mrtvých, který je remakem stejnojmenného snímku z roku 1976. Přes malý rozpočet a počáteční nedůvěru jeho zombie horor sklidil pozitivní ohlasy, a dokonce sesadil v kinech z pomyslného trůnu Mela Gibsona a jeho Umučení Krista. Dnes je znám a mezi geeky a nerdy velmi oblíben pro své komiksové adaptace. Filmy 300 bitva u Thermopyl a Strážci – Watchmen měli divácky velký úspěch a Zacka proslavily. Díky těmto úspěchům si navíc mohl dovolit založit produkční společnost Cruel and Unusual Films, se svou ženou Deborah Snyder.

V roce 2010 a 2011 natočil dva snímky – animovanou fantasy pohádku Legenda o sovích strážcích a akční šílenost Sucker Punch. Další jeho posun v kariéře byli filmy pro DC Extenden Universe (Muž z oceli, Batmana vs Superman, Liga Spravedlnosti – Zacka Snydera). Jeho poslední počin je zombie snímek pro Netflix Armáda mrtvých.

Režie filmy:

Odkazy na youtube trailery:

r.2022 – The Last Photograph

r.2023 – Rebel Moon

V tuto chvíli natáčí Rebel Moon což by měl být jeho celoživotní sci-fi projekt, který měl být původně zasazen do světa Star Wars. Dokonce scénář a svou režisérskou představu předložil vedení Lucasfilm ti ho, ale odmítli a on tento snímek přepracoval a vytvořil vlastní vesmírné universum.

 

Jeho nejoblíbenějšími filmy jsou Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje (1997), Mechanický pomeranč (1971) a Robocop (1987).

✨Máte rádi filmy Zacka Snydera? Který máte nejraději? ✨