fantasy_sci.fi_svet

První trailer a informace na novou českou sci.fi hru Matcho.

Malé české herní studio FiolaSoft, jež v roce 2015 překvapilo nejen tuzemský, ale také světový herní průmysl svou hardcore plošinovkou Blackhole, představuje v novém traileru svou žhavou novinku Matcho. Vypadá to, že tato novinka by mohla mít ještě větší úspěch, jelikož ji na svém YouTube kanálu oznámilo světově známe herní medium IGN.

 

Matcho je svým pojetím unikátní střílečka, už na první pohled člověka zaujme zajímavý příběh, barevná 3D grafika kombinovaná s hopsáním jak u plošinovek. Tím to ale nekonči jedná se také o kombinaci adventůry, střílečky a herního mechanismu spoj tři.

Jak toto všechno funguje? Podle videí bych řekl, že docela dobře. Při hře prozkoumáváte herní svět používáte dvojité skoky, běh po stěnách a občas na vás naběhne nějaký robotický brouk. Brouci mají různý vizuál a barevné rozlišení. Když budete střílet po robotech jedné barvy a podaří se vám je spojit dohromady dostanete mnohem větší výbuch, jenž vyřadí i všechno ostatní v okolí. Zni to zajímavě co?

Samotný příběh zní také zajímavě. Budeme hrát za 25letého Maxe u kterého se rozvine novy druh choroby, která zapříčiňuje výbuchy a uniky neznáme energie. Tato neznáma energie pohani i ony robotické emzáky. Takže vlastně se snažíte přijít na kloub své vlastní nemoci a při tom zachraňujete svět, jelikož vy a ona neznámá vesmírná entita jste svým způsobem propojeni. Toto propojení se nakonec stává vaší zbraní a výhodou. Příběhová kampaň má mít okolo 8 hodin čistého času a po vydaní hry se počítá ještě s updatem, ve kterém by mě přijít kooperativní režim a kompetitivní multiplayerová aréna.

Hra by měla vyjit už v tomto roce, samozřejmě v této těžké době není nic jisté. Tvůrci chtějí vydat hru na všechny tři hlavni platformy a to PC, PS 5 a Xbox Series X/S. Nás tato hra velmi zaujala a určitě si získala náš zájem. Budeme tento projekt nadále sledovat a doufáme, že zlaté české ručičky stvoří opět velmi originální hru.

Matcho

Máte rádi české hry?