fantasy_sci.fi_svet

Dnes slaví narozeniny John Milius režisér kultovního Barbara Conana

 

11.4. 1944 St. Louis, Missouri, USA se narodil filmový režisér, scénárista a producent John Milius. Jedná se o velmi osobitého a konzervativního tvůrce, který je v Hollywodu velmi respektovaný. Nejprve se proslavil jako scenárista, z jeho pera vznikly díla jako Apokalypsy F. F Copoly nebo Drsný Harry s Clintem Eastwoodem. Jeho režisérská historie není moc bohatá, za to je velmi povedená. Režíroval snímky jako Barbara Conan s Arnoldem Schwarzeneggrem, který se proslavil touto ikonickou rolí. Dále režíroval Velká středa, Rudý Úsvit nebo Vítr a Lev, který byl nominován na dva Oscary. Je také autorem několika dílu velmi populárního seriálu Řím (Roma). Také v roce 2013 vznikl životopisný film o tomto tvůrci s názvem Milius. Přejeme mu všechno nejlepší k jeho 78 narozeninám!

 

Zajimavosti:

Postava Waltera (John Goodman) z kultovního filmu Big Lebowski je částečně inspirovaná Johnem Miliusem. Také neustále u sebe nosil pistol, a často vzpomínal na armádu, kterou velmi obdivuje.

Během příprav filmu Čelisti navštívil Steven Spielberg spolu se svými kamarády Martinem Scorsesem, Georgem Lucasem a Johnem Miliusem přípravnu, kde byl model žraloka. Lucas dal z legrace svou hlavu do jeho úst a Milius se Spielbergem je ovládáním spustili. Čelisti žraloka se zasekly a hlava Lucase byla na nějakou dobu uvězněna, než se podařilo mechanickou potvoru zase uvést do chodu. Když se to povedlo, tak všichni rychle opustili místo činu s domněním, že atrapu poškodili.

John Milius

Viděli jste nějaký film od Johna Miliuse?

Tento příspěvek má jeden komentář

  1. hadocoola

    Recently, GPx4 was predicted to be a specific target for new pharmacological therapies aimed at activating or inhibiting cell death in cancer or degenerative diseases 110 nolvadex pct side effects 01 percent, to end at 15, 520

Napsat komentář