fantasy_sci.fi_svet

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku Avatar 2 – co o něm ještě nevíte?

Avatar: The Way of Water (2022) CZ Dabing HD teaster trailer 

Nejspíš již všichni nadšeně a s očekávaním vyhlížíme ten kýžený druhý díl Avatara. Dočkáme se ho již v prosinci, ale jen v kinech!!

My osobně jsme dle traileru a fotek nadšení a těšíme se ještě víc. Věříme, že to je ten druh filmu, na který si člověk do toho kina prostě zajít musí. 

Natáčení filmu probíhalo současně s třetím, čtvrtým a pátým pokračováním, přičemž pátý díl je naplánován na rok 2028.

Zajímavosti:

Cameron uvedl, že určité procento ze zisku pokračování by rád věnoval na životní prostředí. Doplnil, že neměl v plánu točit další díly bez větších dobročinných účelů.

Kate Winslet prozradila v rozhovoru pro Hollywood Reporter, že se kvůli své roli naučila volné potápění a nejdéle pak dokázala zadržet dech na sedm minut a čtrnáct sekund. Sigourney Weaver se pochlubila, že vydržela pod vodou nějakých šest minut. Weaver ke Cameronovým podvodním požadavkům také řekla, že „měla určité obavy“. Ale proto prý všichni podstoupili speciální trénink.

Josh Brolin odmítl nabídku Jamese Camerona hrát ve filmu.

Při dopisování scénáře řekl James Cameron: „Závidím Peterovi Jacksonovi, on si vezme knihu a napíše podle ní scénář.“

James Cameron se po zhlédnutí prvního Hobita (2012) definitivně rozhodl natočit tento a následující díl (2018) pomocí technologie 48 obrázků za sekundu. 

Při 3D visualisaci tvůrci filmu používali renderovací program FurryBall vyvinutý filmovým studiem Art And Animation ve spolupráci s Českým vysokým učením technickým k pracím na filmu Kozí příběh se sýrem (2012).

Avatar-2

Trailer k prvnímu dílů (2009), který je jedním s nejvýdělečnějších filmů vůbec.

A naše nejoblíbenější hláška z filmu je :

Chčijou nám na hlavy a ani se to nepokoušejí vydávat za déšť! 

Která hláška je vaše nejoblíbenější?

Půjdete na nového Avatara do kin?