fantasy_sci.fi_svet

recenze na hororovou knihu Pozdravy záhrobí

pozdravy zahrobí

Hodnocení 4⭐/5⭐

Název: Pozdraví Záhrobí

Autor: Veronika Fiedlerová

Nakladatelství: Goldendog

Počet stran: 356 

Rok: 2021

Recenze: Robin

Moc děkujeme nakladatelství @goldendogbooks za poslání knihy ke zrecenzování.

Rozhovor s autorkou knihy najdete 👉ZDE👈.

Anotace

Pracovní náplní Benedikta Klausnera je odhalovat pojistné podvody. K jejich dopadení používá neobvyklé metody – vidí do minulosti a rozmlouvá se záhrobím. Své schopnosti úspěšně tají, až do chvíle kdy podnikatel Mlynář zabije svou dobře pojištěnou manželku. Usvědčení vraha pak přestává být otázkou peněz a stává se pro Benedikta osobní záležitostí.

Recenze

Tak toto dílo je pro mě velkým překvapením.
Celkové pojetí této knihy mně baví. To, jak je lehce a čtivě napsaná, jedná se o směsku vícero žánrů. Máme zde horor, thriller, fantasy, detektivku i nějaké to rodinné drama. Na mě udělal největší dojem celkový svět, to jak zde hlavní hrdina existuje, přežívá a pracuje, jedná se o tu civilnost, o tu lehkost. Hlavní hrdina využívá svých schopností k dobru, řeší pojistné podvody, snaží se najít pravdu, a nejen firmě ale i lidem být nápomocný. Není sice žádný Superman či Spiderman je jen Benedikt Klausner, týpek co mluví s mrtvými a vidí minulost, ale to myslím, že stačí…
Kniha je rozdělena na vícero menších příběhu, kde každý jeden příběh je jeden případ k vyšetření. Navíc zde máme něco jako hlavní dějovou linku, která proplouvá většinou menších příběhu až dojdeme do úplného velkého finále. Každý případ/příběh je jedinečný, zábavný a minimálně vás nutí nepřestat číst, dokud ho Benedikt neuzavře.
Hlavní postava, záporák i většina vedlejších postav jsou velmi reálně napsaná. Velmi rád bych toto dílo viděl jako více dílny seriál nebo aspoň komiks. 

Máte rádi knihy kde hlavní postava řeší případy pomoci nadpřirozených schopností? Znáte nějakou podobnou knihu?