fantasy_sci.fi_svet

Jak se zrodil Marneus Calgar, to se dozvíme v komiksu Warhammer 40K

Warhammer 40000

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Warhammer 40000: Marneus Calgar

Autor: Kieron Gillen

Počet stran: 128

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2022

Recenze: Robin

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Jedná se o novou komiksovou řadu ze světa Warhammer 40000 kterou má pod svými křídly Marvel. Tento komiks obsahuje sešity Warhammer 40,000: Marneus Calgar č. 1–5, jejichž autory jsou Kieron Gillen, Jacen Burrows, Guillermo Ortego a Java Tartaglia.

 

Warhammer 40000 je světový fenomén. Jedná se o temný a krvavý vesmír, jenž si získal srdce spousty fanoušků po celém světě, a to pro svou surovost a originalitu. Jedná se o sci-fi odehrávající se v daleké budoucnosti, kde by málo kdo z nás chtěl žít. Je plné smrti, temnoty, lží, zrad a obětí ve jménu krvavých bohů. Toto universum je výjimečné a zdejší vesmír je rozsáhlý a plný nikdy nekončících válek. Z těchto galaktických krví nasáklých válečných polí občas vyjde hrdina, který se stane živoucí legendou, pokud přežije dostatečně dlouho… Jedním z nich je i Marneus Calgar legendární velmistr kapituly Ultramariňáků, který vedl své muže do nespočtu krvavých válek a spolu s nimi se postavil těm nejhorším vesmírným hrozbám, jenž ohrožují lidstvo. Tento komiks je jeho životní příběh. Odvypráví nám původ Marnea Calgara od úplného počátku na Nova Thulim přes Černé křížové výpravy až po odhalení Černého oltáře a také mnohem víc.

crew

Foto: Crew.cz

Recenze

Po vizuální stránce není co vytknout. Svět Warhammeru má úžasný vizuál, můžeme ho znát z počítačových her, nebo také deskových. Tvůrci komiksu tento potenciál využili na sto procent a servírují nám dechberoucí krvavou a velmi explicitní podívanou. Obrovské zbroje Ultramariňáků jsou úchvatné a jejich výzbroj je smrtící. Je radost si jen tak prohlížet tu krvavou spoušť co za sebou tito vesmírní mariňáci zanechávají. Samotný hlavní představitel vypadá stylově má takový drsňácký devadesátkový vzhled.

Myšlenka pro dnešní den: „Farmář, který nedokáže nakrmit vojáka, je hoden opovržení stejně jako voják, který uprchne z bojiště.“

Samotný příběh je zajímavý, máme zde dvě dějové linky – přítomnost, kde Marneus Calgar řeší současnou krizi a vzpomínkovou linku, kde výpravy svůj příběh o zrození sebe sama a odhaluje svou brutální minulost. Líbí se mi, že komiks spoustu věci vysvětluje, například geografickou a geopolitickou situaci v galaxií, seznamuje nás s kodexem Ultramarináků. Navíc se dozvídáme také o tréninku a způsobu přijímání nových mariňáků, takže se jedná o komplexní dílo.

 

„Povinnosti nezáleží na tom, jakou zbraň třímá. Když ne boltery, tak čepele. Když ne čepele, tak pěsti. Povinnost je zbraň, která je nezlomná.“

 

Závěrem bych chtěl říct, že tento komiks určitě doporučuji. Zarytí fanoušci Warhammeru 40000 budou spokojení a nováčci se dozví vše potřebné pro to, aby mohli začít objevovat krásy tohoto světa a objevit spoustu nových brutálních výzev. Navíc je toto dílo zaobalené v úchvatné a drsné kresbě, na kterou je radost pohledět👍.

 

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Jaký máte vztah k Warhammer 40,000?