fantasy_sci.fi_svet

Recenze na hororovou knihu Oko čarodejnice od české autorky

oko čarodejnice

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Oko Čarodějnice

Autor: Nelly Černohorská

Počet stran: 124

Nakladatelství: Golden Dog

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

 

Děkujeme autorce @nelly.cernohorska za zaslání výtisku k recenzi.

Anotace

Sofie byla obyčejná osmnáctiletá dívka potýkající se s vlastními problémy dospívání a nevydařenými vztahy.

Vše se změnilo poté, co její matka, milovnice starožitností, pověsila na stěnu zrcadlo. Rázem se ocitla v soukolí bizarních událostí, jež hrozily skončit katastrofou.

Ve městě začaly mizet dívky. Pachatel po sobě nezanechal žádné stopy a policie tápe. Jakmile se ztratí i Sofiina mladší sestra Alice, začíná závod s časem a vítězství je nejisté.

Recenze

Nakladatelství Golden Dog začalo vydávat svou novou edici hororových novel Zrnka Temnoty a Oko Čarodějnice je její pilotní díl. Konstatuji, že nakladatelství Golden Dog si vybralo velmi dobře. Nelly Černohorská nám ukázala, že horor jako žánr jí je velmi blízký a dřímá v ní velký potenciál.

 

Když jsem poprvé vzal tuto útlou knížku do ruky, hned mě zaujal její formát. Je to taková ta knížečka, co ji můžete brát všude sebou a zpříjemnit si dlouhé chvíle. Vizuál je také velmi povedený. Uvnitř knihy najdeme několik černobílých ilustrací a obálka je také oku líbivá.

 

Oko čarodějnice vypráví příběh 18leté Sofie, která žije normální život náctileté slečny. Její největší starostí je, jak přežít školu a jak co nejvíce zapůsobit na svého staršího milence, a vyhýbat se svým rodičům. Bohužel, pro ní se její život změní ve chvíli, když se okolo ní začnou dít divné a strašidelné věci. Navíc začnou v blízkém okolí mizet dívky. Nejdivnější na tom je, že všechny jsou to kamarádky její mladší sestry. Když se ztratí i její sestra, začíná boj nejen z časem ale také s temnotou, která útočí nejen na její mysl ale i fyzickou schránku.

oko čarodejnice
oko čarodejnice
oko čarodejnice

Kniha se čte dobře, líbí se mi přímý pohled na věc, autorka zbytečně neomáčkuje, přitom dokáže dostatečně popsat okolí a pocity hlavní hrdinky. Příběhem nás provádí sama hlavní protagonistka, takže jsme vrženi do dění a všechno máme hned z první ruky. Vyprávění je poutavé, má dobrou atmosféru, která se neustále stupňuje a přivádí vás do čtenářského transu. Kniha má pouze 124 stran ale působí plynulým a úplným dojmem, není zde moc věcí, které by nedávaly smysl nebo výrazně nabourávaly logičnost příběhu. Děj plynule přechází z mysteriózního thrilleru v čistý horor s nadpřirozenými prvky. Napomáhá tomu i další dějová linka, jenž se odehrává v minulosti a krásně dokresluje celkový příběh a atmosféru. Konec je už jenom vyvrcholením kvalitního příběhu, knihu jsem měl přečtenou více méně hned.

 

Závěrem se jedná o kvalitní hororovou jednohubku s mrazivou atmosférou a dobrým příběhem. Určitě tuto knihu doporučuji a těším se na další novely z edice Zrnka Temnoty. Delším dílem by měla být novela Vzácný druh od čecha žijícího v Anglií Erika Hofstattera.

 

Sdílej:

Máte rádi horory z českého prostředí?