fantasy_sci.fi_svet

Recenze na hororovou knihu Oko čarodejnice od české autorky

oko čarodejnice

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Oko Čarodějnice

Autor: Nelly Černohorská

Počet stran: 124

Nakladatelství: Golden Dog

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

 

Děkujeme autorce @nelly.cernohorska za zaslání výtisku k recenzi.

Anotace

Sofie byla obyčejná osmnáctiletá dívka potýkající se s vlastními problémy dospívání a nevydařenými vztahy.

Vše se změnilo poté, co její matka, milovnice starožitností, pověsila na stěnu zrcadlo. Rázem se ocitla v soukolí bizarních událostí, jež hrozily skončit katastrofou.

Ve městě začaly mizet dívky. Pachatel po sobě nezanechal žádné stopy a policie tápe. Jakmile se ztratí i Sofiina mladší sestra Alice, začíná závod s časem a vítězství je nejisté.

Recenze

Nakladatelství Golden Dog začalo vydávat svou novou edici hororových novel Zrnka Temnoty a Oko Čarodějnice je její pilotní díl. Konstatuji, že nakladatelství Golden Dog si vybralo velmi dobře. Nelly Černohorská nám ukázala, že horor jako žánr jí je velmi blízký a dřímá v ní velký potenciál.

 

Když jsem poprvé vzal tuto útlou knížku do ruky, hned mě zaujal její formát. Je to taková ta knížečka, co ji můžete brát všude sebou a zpříjemnit si dlouhé chvíle. Vizuál je také velmi povedený. Uvnitř knihy najdeme několik černobílých ilustrací a obálka je také oku líbivá.

 

Oko čarodějnice vypráví příběh 18leté Sofie, která žije normální život náctileté slečny. Její největší starostí je, jak přežít školu a jak co nejvíce zapůsobit na svého staršího milence, a vyhýbat se svým rodičům. Bohužel, pro ní se její život změní ve chvíli, když se okolo ní začnou dít divné a strašidelné věci. Navíc začnou v blízkém okolí mizet dívky. Nejdivnější na tom je, že všechny jsou to kamarádky její mladší sestry. Když se ztratí i její sestra, začíná boj nejen z časem ale také s temnotou, která útočí nejen na její mysl ale i fyzickou schránku.

oko čarodejnice
oko čarodejnice
oko čarodejnice

Kniha se čte dobře, líbí se mi přímý pohled na věc, autorka zbytečně neomáčkuje, přitom dokáže dostatečně popsat okolí a pocity hlavní hrdinky. Příběhem nás provádí sama hlavní protagonistka, takže jsme vrženi do dění a všechno máme hned z první ruky. Vyprávění je poutavé, má dobrou atmosféru, která se neustále stupňuje a přivádí vás do čtenářského transu. Kniha má pouze 124 stran ale působí plynulým a úplným dojmem, není zde moc věcí, které by nedávaly smysl nebo výrazně nabourávaly logičnost příběhu. Děj plynule přechází z mysteriózního thrilleru v čistý horor s nadpřirozenými prvky. Napomáhá tomu i další dějová linka, jenž se odehrává v minulosti a krásně dokresluje celkový příběh a atmosféru. Konec je už jenom vyvrcholením kvalitního příběhu, knihu jsem měl přečtenou více méně hned.

 

Závěrem se jedná o kvalitní hororovou jednohubku s mrazivou atmosférou a dobrým příběhem. Určitě tuto knihu doporučuji a těším se na další novely z edice Zrnka Temnoty. Delším dílem by měla být novela Vzácný druh od čecha žijícího v Anglií Erika Hofstattera.

 

Máte rádi horory z českého prostředí?

Tento příspěvek má 2 komentářů

  1. play

    Does your site have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to shoot you an email.

    I’ve got some ideas for your blog you might be interested in hearing.
    Either way, great blog and I look forward to seeing it grow over time.

Napsat komentář