fantasy_sci.fi_svet

Recenze na knihu Ve stylu steampunk, jak upustit uzdu své kreativitě

steampunk

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Ve stylu steampunk

Autor: Petra Slováková a antologie

Počet stran: 112

Nakladatelství: Grada

Rok vydání: 2021

Recenzce: Janča

Moc děkujeme @grada_cz, která nám ve spolupráci zaslala recenzní výtisk.

Anotace

Steampunk!

Původně literární subžánr, dnes lifestyle, který má po celém světě statisíce příznivců.

Vydejte se do alternativního „Století páry“, inspirujte se v knihách Julese Verna nebo H. G. Wellse. Nechte ožít průmyslovou revoluci a viktoriánskou estetiku u vás doma s knihou, která je prvním českým manuálem pro umělce a kreativce. Dozvíte se vše, co pro začátek a seznámení se steampunkem potřebujete, a vydáte se s pomocí několika tvůrců najít svůj vlastní styl, zahalený párou a ukrytý mezi ozubenými kolečky. Zjistíte, jak si vytvořit vlastní charakter a doplnit ho vhodným oblečením i účesem.

 

Vyrobíte si mini klobouček, který snadno vyšperkuje outfit. Proniknete do tajů práce s kůží a vyrobíte si nezbytné steampunkové brýle. Ozdobíte se krásným drátovaným šperkem nebo medailonkem s ozubenými kolečky. A pokud jste opravdu zruční, dozvíte se i jak vyrobit steampunkové housle nebo propriety.

 

To vše a mnoho dalšího na vás čeká v tomto prvním steampunkovém manuálu…

Recenze

Jako první bychom chtěli říct, že jsme byli na křtu této knihy a poznali plno nových a zajímavých lidí. Křest se účastnil na trzích @fantastickaostrava. Kniha je úžasná a jsem ráda, že něco takového máme i na českém trhu. Dokonce jsme si nechali knihu i podepsat autory, kteří na křtu byli přítomní. Za to jim ještě jednou moc děkujeme. 😊

Kniha je rozdělena do 23 kapitol. Navíc knihu zdobí také krásné fotografie, jsou všestranné, protože nejsou jen od jednoho fotografa. Také tam najdeme doporučení na knihy (například knihy samotné autorky Petry Slovákové), návody, nápady, a dokonce i šablony. Zaujali mě doporučení na co kouknout na youtube, a i zajímavé herní doporučení na online hru, kde si můžete otestovat svůj cit pro oblékání a vhodné chování viktoriánské dámy a gentlemana.

ve stylu steampunk
ve stylu steampunk
ve stylu steampunk
ve stylu steampunk
ve stylu steampunk
ve stylu steampunk
ve stylu steampunk

V této publikaci se dozvíme hodně o steampunkové a viktoriánské éře a poli módy a módních trendů.  Kniha vám také napoví, jak vše doladit do dokonalosti, aby k sobě vše hezky ladilo, a navíc se u toho i zabavíte. 😊 Jak samy autoři uvedli na křestu knihy, najednou budete zkoumat každou věc, než jí vyhodíte do koše, zda by se nedala ještě nějak jinak upotřebit.

 

Jste připraveni si vytvořit svůj vlastní šperk či oděv? Neváhejte! Tuto zajímavou publikaci určitě doporučujeme 😊

Máte rádi steampunk? Máte rádi cosplay?