fantasy_sci.fi_svet

Komiksový pohled na Kletbu Worgenů, World of Warcraft

Warcraft

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: World of Warcraft: Kletba Worgenů

Autor: Mickey Neilson & James Waugh

Počet stran: 160

Nakladatelství: @crew_komiks

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

 

Moc děkujeme nakladatelství @crew_komiks, které nám ve spolupráci poslalo tento komiks.

Anotace

NEPŘÍTEL ZA BRANAMI

Kdysi mocné království Gilneas se ocitá v obležení zvenčí i zevnitř. Zatímco se podél jeho mohutné zdi shromažďují armády Opuštěných, dojde v hlavním městě k řadě brutálních vražd, které naznačují, že se mezi obyvateli skrývá daleko zlověstnější hrozba.

 

Na scénu přichází Halford Ramsey, proslulý královský vyšetřovatel, který se nezastaví před ničím, aby zdánlivě nepolapitelného vraha dopadl. Při rozkrývání případu se Halford ocitá v ohnisku zájmu skutečných pachatelů vražd: worgenů, prokletých vlčích lidí, známých pouze z legend, a tajuplného „Vlčího kultu“, který je uctívá. Ramsey je záhy zatažen do deset tisíc let starého eposu, ve kterém nechybí láska, tragédie ani zrada, a který se točí kolem války prastarých nočních elfů proti démonické Plamenné legii. Halford, postižen kletbou worgenů, musí zkrotit zvíře zuřící v jeho nitru, a jednou provždy učinit přítrž ďábelskému spiknutí, jež hrozí zničením celého Gilneasu.

Příběh plný záhad a bortících se říší vypráví Micky Neilson a James Waugh, s ilustracemi od Ludo Lullabiho a Tonyho Washingtona.

Recenze

Warcraft, tento pojem mezi hráči her nemusím nijak zvlášť představovat, legenda na poli realtime strategií a Mmorpg.

Blizzard dokázal vytvoří jedinečný svět, Warcraft si žije svým vlastním životem. Jeho universum je obrovské. Nejen, že tu máme spoustu různých příběhů, spoustu různých míst a zajímavých událostí ale také zde máme i desítky spíše stovky různých ras, které mají svou historii. Jedna ze zajímavých ras a ne moc známá je pro mě rasa Worgenů.  

 

A o této rase je také tento zajímavý komiks. Worgeni jsou prastaří, vznikli z ještě pradávnější rasy druidů, kteří našli způsob, jak se v tyto strašlivá monstra přeměnit. (říkali tomu Vlčí forma) Worgeni spíše připomínají inteligentní a absolutně prohnané vlkodlaky než vlky. Druidové si chtěli pomocí této formy zajistí vítězství v bitvě proti démonům. To, se jím také povedlo, bohužel někteří druidi zůstávali v této formě moc dlouho, a to se jim stalo osudným.

World of Warcraft - wow
World of Warcraft - wow
World of Warcraft - wow
World of Warcraft - wow
World of Warcraft - wow

Tento komiks vypráví příběh vzniku Worgenů, pomocí dvou časových rovin. Jedna řeší současný problém, který má vícero činitelů a je dosti zajímavý. Navíc, zde figurují tito bestiální vlkodlaci a druhá časová rovina, kterou vidíme ve formě vyprávění/retrospektiva vícero osob, jenž byly u samotného vzniku Worgenského prokletí. Příběh je zajímavý, je zábavný, člověk se do něho rychle ponoří a nechce skončit, dokud se nedozví, o co vlastně Worgenům jde. Za mě není potřeba nějakých extra znalostí světa a lore Warcraftu. Tento komiks nám ukazuje nepřeberné množství příběhu, jenž nám toto universum nabízí. Postavy jsou zajímavé je jich tu spousta, ať už těch, co žijí nebo těch o níž výpravy legendy. Máme zde zradu, lásku, smrt i pomstu a spoustu epických soubojů a proslovů. Člověka to fakt pohltí.

Technická stránka komiksu je úchvatná. Ono vizuál Warcraftu ať už herního nebo filmového je to, co mě neustále uchvacuje. Miluji krátké herní filmečky od studia Blizzard a tak samo jsem se zamiloval do kresby v tomto komiksu. Epická detailní a naprosto originální 👍. Hodně mě nadchlo zpracování oken a bublin, každé má jiný vizuál podle toho, kdo mluví… Bubliny, jenž popisují čas a místa jsou vyvedený na pergamenu, když mluví Worgen tak je bublina rudá se špičatým okrajem a u lidí je prostě klasická. Takže krásně víte, která postava zrovna promlouvá. Za mě jeden z nejvíce přehledných komiksů, co jsem četl.

 

Naprostou dokonalý komiks, pro mě, pro člověka vyrůstajícího na Warcraftu a stále používajícího hlášky jako „zase práce“ nebo má oblíbená věku upravená „za pivo život položím“ je toto dílo úžasné.

Hráli jste Warcraft?

Na jakou hru z dětství vzpomínáte nejraději?