fantasy_sci.fi_svet

Recenze na knihu planeta idiotů od autora Romana Bureše

planeta idiotu

Hodnocení 4⭐/5⭐

Název díla: Planeta Idiotů

Autor: Roman Bureš

Nakladatelství: Epocha

Počet stran: 328

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

Moc děkujeme @nakladatelstviepocha za poslání knihy ke zrecenzování.

Rozhovor s autorem 👉

Anotace

Apokalypsa přišla s širokým úsměvem, ve kterém na nás cenila zuby. Nebyla to žádná hollywoodská kosmická šupa, žádný asteroid nebo supervulkán. Byla nenápadná a plíživá a lidstvo ji vlastně ani nepostřehlo.

Nikdy nezapomenu na tu ženu v metru. Byla první a hlas měla jako zvon.

Později se k ní přidali další.

Stovky tisíc. Miliony.

A nakonec miliardy.

Byl jsem u toho. Od nesmělého začátku až po trpký konec.

A tohle je záznam toho, co jsem viděl a co jsem prožil – moje osobní kronika konce světa.

Recenze

Je spousta knih, kde je hlavním tématem apokalypsa. Máme zde spoustu možností, jak ukončit existenci lidstva, tak jak ho známe. Atomová bomba, pád meteoritů, globální oteplování nebo mimozemská civilizace, jenž si z nás chce udělat hlavní chod.Je toho spousta! Planeta idiotů je jiná, zde probíhající apokalypsa je brána s úsměvem. Každý jedinec chce pro všechno a všechny jen to nejlepší. Přestává se jíst maso, všichni chtějí souložit se všema, dokonce se dobrovolně vzdávají svých platu ve prospěch druhých 🤣👍 prostě jsou šťastný a šílení. Možnost odejít na onen svět berou s radostí, a chtějí se o svou smrt se všemi podělit. Některým ještě zůstal zdravý rozum a nejsou součástí tohoto bláznovství. Jeden z nich je náš hlavní hrdina a ten se s námi podělí o svůj vlastní pohled na konečné zúčtování…

Roman Bureš je excelentní vypravěč, vtáhne vás do příběhu a nechce vám dovolit skončit, dokud nemáte knihu přečtenou. Námět je klasický ale je podán velmi neklasickým způsobem. První polovina knihy je zajímavá, poutavá, stále čekáte co šíleného se stane. Text je prošpikován spoustou různých narážek, forku a nebere si servítky ať už se jedná o představitele státu, či různé známé osobnosti. V těchto narážkách a vtipech se skrývá děsivá pravda, pravda o tom jak náš svět funguje jak mi lidé děláme dennodenně spousty idiotských rozhodnutí jen pro svou potěchu a ego.
Ke konci kniha ztrácí dech, tak jako náš hrdina. Epilog je už pouhé filozofování o tom proč a jak. Za mě velmi povedená jednohubka, která je zábavná i děsivá zároveň. Musím říct, že Roman Bureš si mě svou tvorbou získal ať už se jednalo o pekelnou jízdu v „Inferiu“ či nacistickou alternativní „Říši“, u všech knih jsem se náramně bavil.

Četli jste tuto knihu? Zaujala vás? Líbi se vám její přebal?