fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja - známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část 1.

comicsboycz

Známe je doopravdy?

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti.

Touhle větou začínala anotace u prvního dílu série Želvy Ninja Eastmana a Lairda, kterou v roce 2015 vydalo Comics Centrum. Bohužel tato série byla po třech číslech ukončena, a tak jsme Želvy ani moc poznat nemohli 😐 Dnes to ale napravíme a podíváme se jim trošku na zoubek.

Moment, mají vůbec želvy zuby? 😂

Dnes by asi nikdo neřekl, že něco tak velkolepého jako jsou právě Želvy Ninja, původně vzniklo jako domácí dílo dvou komiksových nadšenců. 

 Konkrétně Kevina Eastmana a Petera Lairda. Koncept vznikl jako reakce na tehdejší populární komiksy jako New Mutants, Daredevil nebo Ronin, které se podle nich braly až příliš vážně. Takže šlo vlastně o takovou parodii. Komiks, který byl původně zamýšlen jako humoristické dílo pro jedno vydání, se sice nejdříve nedařilo dostat do tisku, protože vydavatelství je hromadně odmítali ❌ No uznejte sami, kdyby za vámi někdo přišel s nápadem na komiks o mluvících želvách s katanami, asi by vám to taky nepřišlo jako úplně nejlepší nápad. A to hlavně vzhledem k tomu, jaké už v té době vycházely tituly. Tohle duo to ale neodradilo, a tak se Eastman postaral o původní kresbu a díky půjčce od jeho strýce a penězům z vrácení daně vydali společně s Lairdem první číslo komiksu s nákladem 3000 ks.

Tehdy si asi nepředstavovali, jaké bude mít jejich dílo jednou úspěch 📈 Komiks rychle získával fanoušky a první výtisk zmizel rychlostí blesku. Stalo se tak v roce 1984, kdy bylo jejich dílo otištěno v komiksovém magazínu Mirage Studios. Jejich popularita každým číslem stoupala, ale těžko byste tehdy v těch komiksech hledali roztomilé želvičky, které známe z pozdějších let z animovaných seriálů 📺 Původní Želvy byly plné krve násilí a sprostých výrazů. To proto, že nebyly určeny pro děti, ale pro dospělé čtenáře 🔞 Opravdový zlom nastal v roce 86, kdy Eastmana a Lairda oslovil licenční agent Mark Freedman, který se rozhodl dostat na trh hračky. Jak už tomu bylo v 80. letech zvykem, když chcete prodat hračky, musíte k nim mít seriál. A tak započala nová etapa našich želvích bojovníků, o které si ale řekneme víc zase příště 🙋

Sdílej příspěvek:

 

 

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

Sledovali jste Želvy Ninja?