fantasy_sci.fi_svet

Jak na fantasy a středověké modely? To nám ukáže Český kutil

czech medieval craft

Všimli jsme si, že náš web je nyní zahlcený knihami a super autory jak fantasy, tak i sci-fi!

Ovšem… řekli jsme si, že je načase podpořit i nějaké jiné umělce. A jako na zavolanou nám do toho vstoupil @czech_medieval_craft , který nám napsal o podporu a spolupráci s jeho zajímavým projektem.

A protože nám přišel jako příjemný člověk a jeho projekt se nám opravdu líbí, rádi jsme mu přislíbili podporu sdílením. 

Opravdu si zaslouží více pozornosti. 🦁

Kdo tedy Czech Medieval Craft je?

Je to český kutil, který se zabývá modelářstvím – středověkou i fantasy tématikou. S projektem začíná a chce si vytvořit vlastní komunitu, s kterou bude moct sdílet svou vášeň pro modelářství ale i rady a názory. Chce lidem ukázat, že život není jen o videohrách. Doufá, že inspiruje další začínající modeláře, a naopak od zkušenějších dostane rady.

Jak sám autor projektu říká: Neexistuje správná technika, neexistuje nejlepší návod, jak co dělat… Chci se učit, rozvíjet a budovat komunitu lidí, kteří mě budou rádi sledovat, naučí se něco anebo naopak já se naučím něco od nich.

Českého kutila baví tvořit rukama, proto se vrhnul na stavby budov, dekorací či celých dioramat z běžně dostupných materiálů jako jsou krabice, polystyren XPS, kartony a další..

czech medieval craft
czech medieval craft
czech medieval craft
czech medieval craft

Ač ve světě je fantasy modelářství dost rozšířené v česku takový projektů/modelářů moc není (nebo aspoň o nich nevíme) … třeba nyní díky projektu @czech_medieval_craft , se tato skupina modelářů rozroste a zviditelní.

Upřímně musím říct, že mě spojení fantasy a modelařiny baví a moc se mi to líbí. Tyto baráčky by mohli být skvělým odrazovým můstkem třeba pro celé vesnice či města do fantasy světu či her na hrdiny. No upřímně, nebylo by super se se svým hrdinou doopravdy procházet skrz domy, města či rozvaliny. Tato tvorba by dokázala báječně navodit atmosféru při hraní.

Navíc to vypadá na odpočinkovou a relaxační činnost, při které nemusíte myslet na problémy dnešního světa. 

V nejbližší době plánujeme s autorem rozhovor, kde se dozvíte více podrobností.

Zkoušeli jste si někdy vytvořit nějaký svůj model? Nebo aspoň třeba perníkovou chaloupku?