fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část 47. 

napsal Comics Boy CZ  🐢 01.10.2023

Poděkování.

Než se spolu rozloučíme, rád bych tu pár lidem a subjektům poděkoval.

Želví série jako taková začala nenápadně, jako jeden příspěvek o mých oblíbených komiksových postavách, spontánně se z ní stala konstantní série věnující se tomuto tématu do hloubky, až to nakonec vedlo k téměř rok dlouhé periodické sérii, zabývající se historií TMNT. To vše díky jedné nedokončené sérii Želv Ninja od Comics Centra, která mě k psaní nakopla. Nic z toho, co jsem zde za ty měsíce napsal by však nebylo možné publikovat, kdyby mi v tom nepomohla velká spousta lidí a zdrojů. Dnes proto přišel čas všem poděkovat a odvděčit se jim za jejich práci, kterou, ať už přímo, nebo nepřímo na Želví sérii odvedli 💚

Samozřejmě bez Kevina Eastmana a Petera Lairda by žádné Želvy Ninja nikdy ani nevznikly, takže první VELKÉ DÍKY patří jim. Zrovna tak se patří poděkovat Eastmanovu strýci, který jim na vydání prvního nákladu poskytl půjčku. (Věřím, že to byla jeho nejlepší investice v životě 😄) Dále bych chtěl poděkovat neodbytnému Marku Freedmanovi, který se zasloužil o to, že se Želvy vydaly na cestu mainstreamu a stal se z nich doslova kult. Skvělá práce Marku! Na tohle můžu jednoduše navázat s poděkováním našim hongkongským přátelům z firmy na výrobu hraček Playmates Toys, kteří jako první vložili důvěru do značky TMNT a díky jejichž nemalé investici se dostal na obrazovky první animovaný seriál. Zde bych rád podotknul, že za barevné rozlišení šátků u Želváků vděčíme Davidu Wiseovi. Takže díky Davide! Tím to ale u Playmates nekončí, nebýt totiž Billa Carlsona a Marka Taylora, tak by hračky k animáku místo úspěchu sklidily možná tak výsměch.

Od seriálu to vezmeme trošku svižněji, jinak by nám děkovná epizoda zabrala další rok 😅

Skvělý Chuck Lorre, jenž se postaral o znělku k původnímu seriálu si ale náš vděk zaslouží, proto tu zmínka o něm nesmí chybět. Díky Golden Harvest Pictures, kteří dali šanci filmové verzi Želváků a my je tak mohli obdivovat na stříbrném plátně. Jejich původní Želvy jsou moje nejoblíbenější 🥰 Díky Nintendu, které se zhostilo první herní adaptace, odvedli jste sakra dobrou práci!

A díky tobě, čtenáři..za to, že tu pořád jsi 🙏 Nicméně nekončíme přátelé, ještě pár důležitých díků tu musí padnout 🙌

Určitě bych tu chtěl zmínit všechny, jimž vděčím za to, že dnes píšu závěr série o fenoménu, jenž se jim podařilo vytvořit.

Děkuji všem fanouškům Želvích bojovníků, kteří po celou dobu jejich existence udávali směr, jakým se Želvy posouvaly. Díky jejich přízni jsou tu pro nás i dnes 🐢 Zároveň bych chtěl poděkovat všem, kteří jste se v průběhu celé série zapojovali a psali odpovědi na mé otázky k tématu, komentovali různé epizody, sdíleli je a nebo jakkoliv jinak podporovali Želví sérii. Díky všem kteří se nějakým způsobem zapojili do přenesení tohoto fenoménu do jiných mediálních nosičů a platforem 💚 Díky řetězci Pizza Hut, který sponzoroval muzikální experiment, jenž na svět přivedl šňůru vystoupení po celých státech (amerických) a doručil několik neopakovatelných nahrávek, které jsou dnes velkou vzácností. Díky všem filmovým a komiksovým mutacím, o které se postarala nejrůznější studia a producenti. A v neposlední řadě děkuji úžasným lidem ze stránky @fantasy_sci.fi_svet, kteří mě k napsání vícedílné série nakopnuli, když mi dali prostor pro její přenesení na jejich web www.fantasyscifisvet.com, kde si můžete celou sérii přečíst v sekci “Zajímavosti”. Děkuji, děkuji, je skvělé mít ten prostor, kde může každá epizoda kromě pár informací z Želvího vesmíru nabýt úplně jiných rozměrů, díky grafické úpravě a bonusu pro čtenáře ve formě fotografií a obrázků ke každé epizodě 🙏

Děkuji taky všem nakladatelstvím, která nám během uplynulých tří dekád doručila neopakovatelný zážitek ze čtení, když se jim podařilo u nás vydat nějaký ten Želvácký komiks. A žel bohu, moc jich zatím nebylo! 🥲 V závěru nesmím opomenout poděkovat všem stránkám, ze kterých jsem během roku práce na Želví sérii čerpal inspiraci, “strejdovi Googlovi”, který mi tyto informace zprostředkoval, a obzvlášť webu turtlepedia.fandom.com, jenž mi byl bezbřehou studnicí vědomostí v této oblasti 👏

V poslední části této epizody se zaměřím na hlavní hýbatele Želví série a vzdám jim hold za přínos, který pro ni (a pro mě) měli.

Nejdřív bych určitě zmínil skvělý pořad od Netflixu: Hračky našeho dětství, který jsem za dobu psaní série zhlédl asi třicetkrát 😄 Ten mi kromě spousty nových informací přinesl taky spoustu zajímavých a zábavných faktů ze zákulisí Želví historie, a hlavně unikátní pohled na vztah spoluautorů. A protože nemám rád otevřené konce, připravil jsem si pro vás v závěru série menší rozuzlení příběhu rozkmotřených kamarádů Kevina a Petera. Takže díky Netflixi (snad to skloňuju správně 😂) a prosím víc takových pořadů!

Dál bych chtěl poděkovat všem umělcům, kteří se podíleli v průběhu let na grafické či příběhové úpravě Želváckých dobrodružství a obohatili tak tohle universum hromadou dalších postav, netradičních dobrodružství či různých kontroverzí a dali vzniknout nespočtu variant našeho oblíbeného kvarteta. Je až k nevíře, kolik sfér se Želvám podařilo během jejich existence ovládnout. No posuďte sami, máme tu hračky, komiksy, filmy seriály a videohry, mangu, oblečení hudbu a.. potřebuje snad ještě někdo nějaký důkaz o tom, že jsou Mikey, Donnie, Leo a Raph opravdovými legendami, o nichž se bude mluvit a psát dávno po tom, co tyhle řádky “vypustím ven“?!

A na úplný závěr děkovných epizod jsem si úmyslně nechal poděkování nakladatelství @comicscentrum. Byly to totiž právě jejich Želvy, které u mě nastartovaly touhu poznat je blíž, což jak už všichni víte, vedlo k sérii, kterou jsem vás poslední rok bombardoval 😅 Děkuji za to, že jsem kromě skvělých komiksů z vaší produkce měl tu čest proniknout hlouběji do zákulisí vydávání předčasně ukončené série Želvy Ninja Eastmana a Lairda v rozhovoru s panem Václavem Dortem. Děkuji za všechny komiksy, které jste mi během naší spolupráce věnovali, a především děkuji za to, že tu máme takové skvělé lidi, kteří se pohybují v komiksech a dělají to především z lásky k tomuto médiu, což je na výsledku vidět ❤️

Ještě bych si dovolil jeden vzkaz pro samotné Želváky: „Kluci jste super a děkuju za to, že jste!“ 💚..🐢

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

 

 

Sdílej: