Fantasy_sci.fi_svet

Je Marvel vaše oblíbené universum? Co vám říká postava Scang-chi?

Jméno: Shang-chi

Universum: Marvel

Pohlaví: Muž

Druh: Člověk

Autor: Steve Englehart, Al Milgrom, Jim Starlin

Titul: Master of kung-fu

A kdo to ten Shang-chi je?

Shang se narodil v Čínské lidové republice. Jeho otec je nesmrtelný zloduch Fu Manchu, jenž se několikrát snažil dobýt celý svět. Shang-chi se díky tréninku se svým otcem a učení od najatých instruktorů naučil spoustě druhů bojových umění. Při jedné misi mu zkřížil cestu Sir Denis Nayland Smith a ten mu řekl pravdu o jeho otci. Shang prozřel a začal likvidovat otcovo impérium Fu- Manch na něho poslal několik zabijáků. Těm buď Shang utekl anebo je přímo porazil. Poté náš hrdina cestuje po celém světě kde se potkává se spoustou mistrů bojových umění, u kterých dále zlepšuje své schopnosti. Také se zde potkává se spoustou superhrdinů a těm pomáhá při různých misích. Nejvíce se spřátelí s Spider-Manem a Iron Fistem. Dokonce se stává členem Avangers, Marvel Knights či zaměstnancem „Heroes for Hire“.

Když Spider-Man ztratil na nějakou dobu pavoučí smysly. Stal se Shang-chi jeho učitelem a naučil ho mimořádný kung-fu styl, který sedí jeho schopnostem. Spider-Man ho vtipně pojmenoval „Spider-fu“

Shang-chi se sám identifikuje jako „bódhisattva“ osoba, která je na cestě předcházejícímu stavu budhy, ale ještě ho plně nedosáhl.

Umí mistrně používat sílu čchi, díky ní dokáže na malou chvíli zvedat těžké předměty, které by normální člověk neuzvedl. Vynaložit obrovskou sílu do úderu, díky ní je schopný prorazit zeď ale také obráceně kompenzovat sílu úderu a zablokovat třeba i Iron Fista. Navíc má speciální náramky od Tonyho Starka, které mu v tomto pomáhají.

Snad jste se i tomto zajímavém hrdinovy dozvěděli něco nového.

✨Jaký je váš oblíbený hrdina?✨