fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část 28. 

napsal Comics Boy CZ  🐢 09.04.2023

Od Mirage Studios k Image Comics

Pokračujeme prvním svazkem 📕

Posledně jsme skončili u toho, jak Kevin s Peterem už nezvládali sami dostát svým povinnostem a zároveň se pravidelně věnovat tvorbě komiksu. Pro tyto potřeby bylo přizváno spoustu jiných umělců, aby se podíleli na tvorbě stále se rozrůstajícího Želvího univerza 🐢 I když šlo samozřejmě o chytrou myšlenku, různorodost jednotlivých děl zapříčinila narušení kontinuity a nesouvislost jednotlivých příběhů. To se pokusili napravit sami spolutvůrci v třináctidílném příběhu City at War, který poprvé od 11. čísla sami kompletně napsali a ilustrovali.

Na udržení kontinuity se začal klást velký důraz a v tomto duchu se neslo i další pokračování TMNT komiksu 🔜

 

Svazek 2 – TMNT

I přes veškerou snahu a pompéznost s jakou Mirage Studios odprezentovali příchod druhého volumka, si tahle série bohužel nedokázala čtenáře udržet a předčasně skončila už po 13. číslech 🔚 Celobarevný komiks napsal a ilustroval Jim Lawson a ten vycházel v letech 1993-95.

Svazek 3 – TMNT

Tady se začínáme trošku zamotávat, neboť tohle dílo už nespadá pod Mirage Studios, ale vyšlo pod hlavičkou @imagecomics. V roce 1996 se obnovení série chopil Erik Larsen, úspěšný tvůrce komiksu Savage Dragon, který společně s tvůrci tohoto seriálu Garym Carlsonem (scénář) a Frankem Foscem (kresba) vnesl do Želvího vesmíru úplně nový rozměr 🙌 Jejich Želvy jsou plné kontroverzí a rozhodně se nebáli porušovat zajeté konvence. Zatímco kresba se vracela k původnímu černobílému komiksu, Želvy se od původní myšlenky začaly vzdalovat, a to i po jejich vnějším vzezření. Leonardo přišel o ruku, Raphael utrpěl zjizvení obličeje a ztrátu oka, mistr Tříska se proměnil v netopýra a Donatello dokonce v kyborga 😳 A to nemluvím o tom, že Raph později převzal Trhačovu identitu 😱 Abych ale neprozradil úplně všechno, řeknu vám už jen to, že se série nesetkala s vřelým přijetím a byla stažena z prodeje po 23 číslech. Na vině ale nebyly jen nízké prodeje, ale taky časté zpoždění publikace dalšího čísla, které měly původně vycházet každý měsíc. Realita byla taková, že za 4 roky vyšlo právě jen těch zmiňovaných 23 čísel 🤷‍♂️ To ale nebyl definitivní konec..

Příště vám samozřejmě řeknu víc 😉

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

 

 

Sdílej: