fantasy_sci.fi_svet

Legendární Sonic ve filmu, jak to dopadlo?

sonic

Hodnocení 3⭐/5⭐

Název filmu: Ježek Sonic

Žánr: akční, fantasy, sci-fi, komedie, rodinný

Rok vydání: 2020

Režie: Jeff Fowler

Scénář: Patrick CaseyJosh Miller

Kamera: Stephen F. Windon

Hudba: Junkie XL

Hrají: Ben SchwartzJames MarsdenJim CarreyTika SumpterNatasha RothwellAdam PallyLee MajdoubNeal McDonoughTom Butler

Stopáž: 100 minut

Schopnost utíkat nejrychleji ze všech na světě (na jakémkoliv světě, v němž se právě vyskytuje) by ježek Sonic bez mrknutí oka vyměnil za opravdového kamaráda.

 

Sonic herní hrdina spousty dnešních dospěláku, jenž na tomto nejrychlejším modrém ježkovy vyrůstali jako já. V roce 1991 vyšel na herní konzole Mega Drive ježura Sonic od herního studia Sega a začal psát svůj příběh. Dnes už je tento hrdina kultovní herní legendou a já očekával od tohoto filmu minimálně super rychlou zábavnou jízdu, tak jak jsme byly zvyklý ze hry. Rychlou jízdu jsme dostali, bohužel to je tak vše.

Recenze

Začneme režisérem a hereckým obsazením. Film natočil pro mě neznámý režisér Jeff Fowler pro kterého to byl první velký celovečerní filmový debut. Takže za mě docela odvaha dát zrovna Sonica někomu vlastně úplně novému, ale co už pan Fowler se s tím popral po svém a vyloženě nezklamal.

 

Herecké obsazení je až na Jima Carreyho takové nemastné neslané. James Marsden a zbytek ansámblu nepředvedli nic světoborného a nedali svým výkonem filmu žádnou přidanou hodnotu. Na druhou stranu jim to scénář nijak nedovoloval, takže hráli, co bylo potřeba. Co se týče Jima… ano hrál zloducha, šíleného, vysoce inteligentního vědátora, jenž ve jménu vědeckého objevu je schopen provést cokoliv a vedlejší škody či obětí ho nezajímají. Člověk by řekl, že svou roli Jim neustále přehrává ale on tak prostě hraje.  Dr. Robotník je šílenec a šílence Jim umí, určitě je to role pro něho a docela mu sedla. Musíme také brát v potaz, že je to film rodinný, a hlavně pro děti, takže to má být zábavné a Jim Carrey je výborný komik 👍.

Co mě iritovalo nejvíce byly neustále cool hlášky a za každých okolností přemíra vtipnosti v podání Sonica, po nějaké době mi to lezlo na nervy.

sonic
sonic
sonic
sonic
sonic

Po technické stránce dostáváme kvalitní produkt, sice je to z většiny CGI mišmaš ale od herní adaptace nemůžeme nic jiného očekávat. Kamera je moderní a dost detailní. Dostáváme hodně záběru na hlavního hrdinu Sonica, který je hlavním tahounem film společně s Dr. Robotnikem. Právě hračky od Robotníka mě vizuálně nejvíce zaujaly tak jak Sonicovi souboje snimy. Máme zde několik slowmotion scén a jednu vykradačů z X-Menů : Budoucí minulost(scéna kdy Quiksilver zachraňuje Magneta z vězení). Jinak nemám co vytknout.

 

Malém bych zapomněl, vyzdvihnout konečné titulky. Ty byly hodně povedené provedly vás v rychlosti celým filmem v originálním vizuálu z první hry Sonic – The Hedgehog, podle které je tento film volně natočen. Až zde mé srdce zaplesalo stoprocentní radostí.

 

Za mě se jedná v nešťastné zóně filmových adaptací her o ten lepší opus. Je to zábavná rodina nenáročná podívaná s pěkným vizuálem a obří dávkou nostalgie.

Znáte Sonica? Hráli jst ho někdy?