fantasy_sci.fi_svet

Recenze na českou hororovou knížku pro mládež - Pouť

Název díla: Pouť

Autor: Jan Hlubek

Počet stran: 228

Nakladatelství: Canc/Rýče

Rok vydání: 2024

 

Děkujeme @nakladatelstvicanc za zaslání knihy k recenzi.

Na knihy od autora Jana Hlubka se vždy těším. Už jsem přečetl několik jeho knih a povídek, tak vím, co od něj mohu očekávat. Pro mě osobně je kniha „Pouť“ o to více zajímavá, že je napsána pro mládež od 12 let, což dělá knihu mnohem zajímavější.

 

Pouť je tedy hororovým románem určeným pro mládež, který přináší napínavý příběh, jenž se odehrává pro mě jakožto pro Ostraváka, ve známých lokalitách a přidává těmto místům temný a tajemný nádech. Autor je zdatný vypravěč a kombinace poutě, starého klauna a posmrtných bran pekelných je dosti propracovaný a zábavný.

 

Foto: Canc.cz

Děj se točí okolo starého dřevěného kolotoče, který měl být pro hlavního hrdinu Patrika milým dárkem, ale místo toho otevře desítky let staré rány a připomene temné události, jež se v minulosti odehrály a o kterých nemá Patrik žádné ponětí. Při jeho natažení se rozezní příjemná ukolébavka, která ale svého posluchače přenese do těch nejhorších snů a odhalí temnou pravdu o této nevinné hračce.

 

Díky této zápletce je příběh velmi zajímavý, vyprávění je ze současnosti, a přitom základ příběhu je vyprávěn v retrospektivně. Vše na sebe pěkně navazuje a příběh mě ihned pohltil. Není to sice tak krvavé a brutální jako jiná díla tohoto autora, samozřejmě v ruce s tím jde i vulgární stránka stranou ale mě to prostě bavilo. Tento horor je také okořeněn detektivní zápletkou a vyniká detailně prokreslenými postavami a dějem. 

 

Chválím velikost knihy, její rozměr je akorát do menších rukou a celková délka je také pro mladší čtenáře naprosto přijatelná.

Závěrem – autor Jana Hlubek vytvořil příběh plný napětí a strachu. Jeho popisy jsou sugestivní a čtenáře vtahují do děje. Pouť je kniha, která mě bavila až do poslední stránky. Jedná se o horor pro mladší, takže to vidím jako takovou přípravu pro budoucí milovníky hororu. I když pár scén mi přišlo na hraně s věkem 12+.

 

Hodnocení 4🤡/5🤡

 

 

 

 

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.