fantasy_sci.fi_svet

Recenze na knihu Inferium od autora Romana Bureše

inferium

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název díla: Inferium

Autor: Roman Bureš

Počet stran: 408

Nakladatelství: Epocha

Rok vydání v ČR: 2019

Recenze: Robin

Moc děkujeme @nakladatelstviepocha za poskytnutí této knihy k recenzi.

Rozhovor s autorem 👉

O knize

Inferium je název světa, ve kterém žijí démoni svůj poklidný život. Život plný swingers party a grilovacích dýchánků jenž si plyne svým poklidným tempem. Jelikož se démoni dožívají stovek i tisíců let, tak čas pro ně nehraje roli. Co když ale jejích poklid naruší lidé, lidé jenž se na jejich svět nahrnou v obrovském množství. A je to o to horší, že se jedna o jednotky Waffen-SS pod vedením kapitána Sakse, blízkého přítele Himmlera. Nacisti nikdy nedělají nic jen tak.

Recenze

Tenhle příběh je jedna velká pekelná jízda od začátku do konce. Musím říct, že mně tvorba Pana Bureše velmi zaujala a těším se až si přečtu další jeho dílo. Kniha se tváří jako brak ale není to čistý brak.

Dialogy a postavy jsou promyšlené a zajímavé. Od tajemného člověka Ronana jenž žije už 13 století a nějak extra to neřeší. Přes mladého démona Samaela a jeho pekelnou krásku Lilith tak k Samotnému Luciferovi. Jsou všechny charaktery ucelené, uvěřitelné a osobité.

Celkový příběh je super, knihu nemůžete odložit a stále doufáte, že démoni nakopou nacisty a nebo obráceně. Vlastně ani nevím komu jsem fandil, jelikož oba hlavní soupeři jsou svým způsobem zralí pro pekelné utrpení🤣😃. Akorát jedni to dělají z popudu jednoho blázna a druhým to přijde normální.


Kniha mě velmi bavila i přes pekelné utrpení a boj na život a na smrt se v knize objevuje spousta humorných chvilek a celkově propracovaný svět Inferia mě velmi nadchl. Navíc by se mi velmi líbila kniha, která by mapovala život Polovičního démona Ronana. Tenhle charakter by si to určitě zasloužil.

Četli jste tuto knihu?