fantasy_sci.fi_svet

Jaké tajemství síly ukrývá Saitama? Recenze na druhy díl One-Punch Man

one-punch man

Hodnocení 4⭐/5⭐

Název díla: One – Punch Man: Tajemství síly

Autor: ONE

Počet stran: 204

Nakladatelství: Crew

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

 

Děkujeme nakladatelství @crew za zaslání recenzního výtisku této mangy.

První díl z této oblíbené manga série se vyznačoval svérázným humorem, plešatým hrdinou a nekončící akci. Druhý díl s podtitulem „Tajemství síly“ navazuje svou kvalitou i zpracováním na první díl a drží kvalitativně látku přinejmenším na stejné úrovni. Autor s pseudonymem ONE nám přináší další část z šílené jízdy Saitamy a jeho nového přítele kyborga Genose. Po poražení všech nepřátel v prvním díle, se společně vydávají do Domu Evoluce, jenž je centrum klonování a vývoje nejen lidí ale také různě vylepšených a zmutovaných bytosti. Naše ústřední dvojice naráží na nikdy neporaženého, strašlivého Nosoroha. Vysoce inteligentního genetického mutanta s částí člověka s částí Nosorožce. Dokáží naši hrdinové uspět nejen proti této hrozbě? Našel Saitama konečně toho správného protivníka? Dokáže si také poradit s hrozbou holohlavého gangu, kterou bere jako plešatec velmi osobně?

Recenze

ONE – autor této mangy nezpomaluje ze svého zběsilého tempa a servíruje Saitamovi na zlatém podnose jedno monstrum za druhým. Příběh se i přes velké množství zábavných soubojů posunuje pomalými krůčky vpřed. Charakter Saitami se neustále vyvíjí a prochází si určitým vývojem a staví ho do dalších nelichotivých situací. Musí si vybrat, zda bude bojovat jen pro radost jako neznámý a chudý hrdina, který ale není ničím vázán, nikdo na něho nespoléhá nebo se stane hrdinou z povolání, a bude nápomocen kdykoli bude potřeba. Na prvním místě záchrana nevinných a neustálý boj proti zlu.

 

Velikou předností této série jsou samozřejmě akční sekvence a souboje s monstry. Pro mě osobně je největší zábava sledovat interakce mezi monstry a Saitamou. Opět musím pochválit představivost autora, který vymyslel řadu originálních monster ale i několik zajímavých postav, které svým vzhledem a charakterem rozšiřují lore této mangy. Například Sonický Sonic extrémně rychlý žoldák nebo Kladivnou šéf gangu Utopijcu jsou prostě super 👍.

one-punch man

Po vizuální a kreslířské stránce nemám moc co vytknout… Kresba je akční, účelná a ukazuje přesně to co je v danou situaci důležité a velmi dobře podtrhuje ráz děje. Obrazové okýnka jsou dobře poskládané, textové bubliny nikde nevadí a nic nepřekrývají, a to jsou některé fakt velké až monstrózní 😂😂👍.

 

Závěrem, druhý díl nás posunula v příběhu o krůček dále není v něm sice tolik emocí a kulturních či sociálních otázek a témat jako v jiných mangách ale je to ryzí zábava 👍. Navíc jsme dostali několik nových postav a zajímavých nepřátel. Jedná se o zábavnou manga jednohubku, u které jsem se bavil a zpříjemnil si den solidní zábavou a akcí na první dobrou. Saitama je zábavný týpek co se chce posunout dále, a to také očekávám v nadcházejících dílech. Pokud máte rádi svižné příběhy, nevadí vám přemíra akce a nějaká ta krev a vtípek, tak One – Punch Man je přímo pro vás 👍.

Sdílej:

Jakou mangu mate rádi?