fantasy_sci.fi_svet

Recenze na knihu Říše od autora Romana Bureše

říše

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Název díla: Říše

Autor: Roman Bureš

Nakladatelství: Epocha

Počet stran: 400

Rok vydání: 2020

Recenze: Robin

👍Moc děkujeme @nakladatelstviepocha za poslání recenzního výtisku.

Rozhovor s autorem 👉

Anotace

Velkoněmecká říše vyhrála druhou světovou válku, většina Evropy patří pod její správu. Na východě nechal šílený Adolf postavit monumentální zeď obřích rozměrů jenž měla oddělit Evropu od východu. Za zdí německá Luftwaffe zkoušela své nejnovější druhý bomb, nejen atomové ale i chemické a biologické. To uvrhlo Rusko do doby středověku. Navíc se začali u některých lidí projevovat různé druhy mutace. Jednou z nich je telekineze a tou je obdařen náš hlavní hrdina. Alexandr je si svého daru vědom, ale netuší, že ho jednou bude muset použít k něčemu strašlivému. Dokáže s jeho pomoci zachránit Evropu?

Recenze

Je to druhá kniha od Romana Bureše co jsem četl. První byla „Inferium“, kde se setkáváme také s nacisty. Musím říct, že tato kniha je jiná než Inferium.

Je více temná, méně přímočará, hlavně druhá polovina mě hodně pohltila. Příběh je rozdělen na dvě části, které jsou časově prohozené, druhá půlka se odehrává před první. V tomhle chronologickém přehození je krása této knihy. Druhá část perfektně doplní první a ucelí celkový příběh jedné rodiny, kde každý její člen je svým způsobem hrdina. Někdo to dělá pro rodinu, jiný pro lásku a někdo se chce pomstít.

Kniha je napsaná čtivě a její četba je zábavná nechybí akce, sex, utrpení, paranormální schopnosti ale i láska k rodině, boj proti režimu a hlavně chuť přežít a žít lepší život. Tohle všechno je Říše…

Četli jste tuto knihu? Nebo nějakou jinou knihu tohoto autora?