fantasy_sci.fi_svet

Seriál Solos láká hvězdným obsazením a ojedinělostí každé epizody

Hodnocení 80 %

Název seriálu: Solos (Sami)

Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2021, 3 h 5 min (Minutáž: 21–32 min)
 
Tvůrci: David Weil
 
 
 
 

Hvězdami obsazený seriál sleduje bytí člověka a jeho propojení s ostatními lidmi i v té nejosamělejší době.

Recenze

1.díl – LEACH (30 min)

„Můžete cestou do budoucnosti uniknout minulosti?“

Hlavní postavu geniální fyzičky posedlé cestováním časem, a také jedinou postavu zde ztvárnila Anně Hathaway . Tento díl byl o cestování časem, kdy se Anna snaží kontaktovat své budoucí já, aby se k němu mohla přeteleportovat (tzv. Cestování časem). Objeví se však dvě verze – budoucnost a minulost.  Bezmoc ale překoná i strach z motýlích křídel (posun v cestování časem) a poradí svému starému já, jak se vypořádat s nemoci své matky, která pomalu umírá. Zatímco budoucnost se ji to snaží vymluvit, protože zda jejich minulost bude cestovat do budoucností a hledat lék na nemoc, kterou ještě jejich matka netrpí … Jejich obě verze zmizí/umřou. Jak současnost i budoucnost už nebudou… A tak také skončil první díl. Nebyly.

Skvělý herecký výkon, zajímavé dialogy (spíše tedy monology), jasný význam, nese poselství, velmi emotivní. Příliš krátké (díl trvá 30 minut), mohlo by to být delší. Nejlepší díl této série.

5⭐/5⭐

 

2.dil – TOM (25min)

„Představte si, že potkáte sami sebe. Koho uvidíte?“

Opět divadlo jednoho herce – Anthony Mackie, který hraje může jménem Tom.

Po zjištění, že se jeho čas brzy výplní, Tom koupí své rodině nový kontroverzní výrobek.

Tento díl je o lásce k rodině a uvědomění si, že když jako rodič a manžel odejdete, něco, někdo tu po vás zbyde. Jak smutné, když odejdete bez rozloučení, ale ještě smutnější, když na to loučení máte pět měsíců. To vás po tom napadají různé věci…

Velmi emotivní a uvěřitelné, dobrý herecký výkon a zajímavý příběh. Bohužel, opět velmi krátký díl pouhých 25 minut.

4⭐/5⭐

 

3. díl – Peg (32 min)

„Jak daleko byste se odvážili, abyste znovu nalezli sami sebe?“

Na překotné a tajemné cestě do nejzazších koutů vesmíru Peg shrnuje události svého života, které ji dovedly až k tomuto okamžiku.

Jak už je zvykem i zde je hra jednoho herce, v tomto případě herečky Helen Mirren.

Důchodce na sklonku života, putuje vesmírem.

Z vyprávění v průběhu, se dozvídáme že hlavní aktérka je dcera Toma (z druhého dílu). Niterný rozhovor s robotem, v kosmické lodi. Tento díl nám chce názorně ukázat, že člověk by měl v sobě vidět to nejlepší a neměl by se bát žít život. Život je totiž moc rychlí a my bychom se jednoho dne mohli probudit a zjistit, že teď už je na vše pozdě.

Proč se stává, že někteří lidé jsou neviditelní? Nepotřebujete oči, abyste viděli.

„Nechtěla jsem být na obtíž.“

Označila bych to za poslední vzpomínkovou cestu člověka, co toho v životě hodně prožil, tak jako my všichni.

4⭐/5⭐

 

4.díl – Sasha (24min)

„Je vnější ohrožení větší než to vnitřní?“

Dvacet let poté, co událost globálního dosahu dovedla celý svět k izolaci ve vlastních domovech, se Sasha snaží vyzrát na svou chytrou domácnost. Obává se totiž, že ji chce vypudit z domu.

Tentokrát v nasazení herečky Uzo Aduba.

Máme tu vir, který jednoho dne uzavře celou společnost v tzv. Utocištích. Po dvaceti letech ovšem všichni už svá útočiště opustili, kromě naší hlavní postavy. Její informace a zprávy ji totiž nenechávají v klidu a nevěří politice ani nikomu jinému. Vir nezmizel a ona se musí chránit tím, že zůstane ve svém domově. Co když ale venku je opravdu vše v pořádku? Jak byste se rozhodli vy?

Zda opět velmi emotivní a moc dobře zahraná role.

4⭐/5⭐

 

5.dil – Jenny (24 min)

„Cítíte moji vagínu?“

V hlavní roli herečka Constance Wu.

Jenny sedí už nesnesitelně dlouho v jakési čekárně. Když si uvědomí, že ji v paměti scházejí některé fragmenty, pokouší se odhalit osudné události, které ji do této neobvyklé čekárny přivedly.

Z počátku jsem si říkala, co za šílenou ženskou tohle je?! Přišlo mi to zvláštní a ujeté. Ale čím víc příběh plynul a odkrýval nám svou podstatu, tím více jsem se dokázala do Jenny vžít a konec jsem trpěla spolu s ní. Dokonce i slza ukápla. Skvělý díl a řadím ho asi jako druhý nejlepší v této sérii.

5⭐/5⭐

 

6.dil – Nera (21min)

„Kdo rozhoduje o tom, kdo patří na svět?

V hlavní roli Nicole Beharie.

Nera využije léčbu neplodnosti z blízké budoucnosti a narození dítěte ji zprvu rozradostní. Brzy však zjistí, že na jejím synovi je něco zvláštního.

Velmi divný díl, který mi nepřišel ničím zvláštní, a ani nebyl nějak extra dobře zahraný, narozdíl od ostatních dílů. Musím přiznat, že mě tento díl nudil. Navíc, nic nebylo dovysvětleno a ani dialogy nebyli nějak moc dobré.

2⭐/5⭐

 

7. STUART (33min)

„Kým jste, když si nevzpomínáte, kdo jste?“

V hlavní roli Morgan Freeman a Dan Stevens.

Mladík Otto vyhledá starce Stuarta, který údajně trpí demencí. Otto poskytne Stuartovi prostředek, jak znovu získat paměť: paměťové implantáty, které sehnal na černém trhu. Stuartovi se vrací paměť a my začínáme mít pochybnosti o Ottových pohnutkách. Nakonec odhalíme šokující pravdu o Stuartově identitě – pravdu, která zní ozvěnou ve všech sedmi příbězích seriálu.

Díl to byl zajímavý a emotivní. Také jedinečný v tom, že jako jediný byl tento díl hrou dvou herců. Bylo tam plno krásný vět, které by se dali považovat doslova za životní moudra (tento rys doprovázel celou sérii), ovšem přišlo mi to nějak nedokončené. Sice ano, bylo tam nějaké vyústění co všechny tyto předešlé epizody měli společného a co je spojuje, ale možná jsme očekávala něco jiného. 

4⭐/5⭐

Příběhy se odehrávali vždy jen s jednou osobou (až na poslední díl STUART), každý díl odkrýval osud jiného člověka. Jeho bolesti, jeho smysl života a jeho strachy. A vždy jen v jednom prostoru – sklep, kancelář, pláž, čekárna, dům, kosmická loď… Dle mě velmi zajímavý seriál, který je přehlídkou lidských osobnosti a velmi zajímavé techniky (sci-fi), rozhodně doporučuji se na tento seriál podívat. Není to ztráta času! 😊

Sdílej:

Jaký zajimavý seriál jste naposledy viděli?