fantasy_sci.fi_svet

Fantasy svět z pera české autorky, série Dračí oči - co magického se v něm skrývá?

čarodějka

Hodnocení 4⭐/5⭐

Název díla: Dračí oči – Čarodejka

Autor: Kristina Hlaváčková

Počet stran: 392

Nakladatelství v Česku: @nakladatelstvi_fragment

Rok vydání: 2014

Recenze: Janča

Nejdříve bych chtěla moc poděkovat spisovatelce, která nám ve spolupráci dala možnost přečíst si tuto knihu.
První co mě na knížce zaujalo, byl její krásný vzhled. Toto druhé vydaní vzniklo díky @nakladatelstvi_fragment v roce 2020 s novým přebalem.

Anotace

Příběh pojednává o mladé princezně jménem Elena, která není jen tak obyčejná. Je dokonce velice neobyčejná. Je bojovnice a díky bratrům se nebojí dostat pořádně na zadek. Sní o tom, že bude její život jedno velké dobrodružství, což se také splní.

Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem už navždy ovlivní Eleniny kroky. Opustí domov, rodinu a musí se postavit čelem ke své druhé rodině o které donedávna ani nevěděla. K rodině elfů z kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat svoje dračí já. Svou magii, která jí koluje v žilách. S dračí pomocí svého kamaráda Charlika a svérázného přítele Michaela, který se jí zavázal službou na to není sama.

Zvládne však malá Elena nástrahy svého dobrodružného života? Jak se postaví k pravdě o ní samotné?

Recenze

Musím přiznat, že začátek knihy byl pro mě až moc ‌zdlouhavý. Také mi neseděl věk hlavní postavy, mladé dívce bylo pouhých osm let. Ovšem v mé představě ji bylo kolem patnácti.
Musela jsem si chvilku zvykat na autorčino psaní. Její styl je velice ojedinělí. Občasné promlouvání k samotnému čtenáři je něco, co jsem v knize snad ještě neviděla. Přišlo mi to jedinečné. Ozvláštní to knihu. Celkově příběh byl velice pěkně popsaný a barvitě vylíčený. Musím říct, že jsem si psaní autorky velice oblíbila. Poté co Elena utekla do lesa, jsem prakticky knihu nedokázala odložit. Trochu mě naštvalo, že začátek se táhnul a konec byl až moc rychle ukončený. Najednou bylo hrdince 16 let a plno let v příběhu chybí, zajímalo by mě, jak Elena ty roky prožila. Ale samozřejmě je pochopitelné, že autorka nemůže vylíčit vše dopodrobna. Velice mě zaujal vztah mezi Elenou a její matkou. A hlavně to jak na něho Elena pohlíží.

Každopádně mě osud Eleny nesmírně bavil a jsem strašně zvědavá, jak to bude pokračovat!

černý jezdec

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Název díla: Dračí oči – Černý jezdec

Autor: Kristina Hlaváčková

Počet stran: 424

Nakladatelství: @nakladatelstvi_fragment

Rok vydání: 2021

Recenzce: Janča

Moc děkujeme autorce @hlavackova.kristina za dlouhodobou spolupráci a za to, že nás takto zásobuje skvělými knihami.

Anotace

Tato kniha nás opět zavede k Eleně a jejímu příběhu. Její již tak komplikovaný život znepříjemňuje její matka Ažka, která Eleně přidělí otravného učitele tance a etikety. Ovšem doba klidu již není, co bývala a začínají se objevovat útoky zákeřných létajících ještěrů a dalších nepřátel.

Válka se blíží.

Dokáže jim Elena, že i když je žena, tak do této války patří a nejen to. Že jí Aliance a armáda Barberů potřebuje? A je tomu tak, nebo je spíš Elena staví do nebezpečí, s takovou magickou silou si člověk přeci nemůže zahrávat? Dokáže odolat vábení a překonat své nepřátele?

Recenze

Tato série má opravdu krásné přebaly. Moc se mi líbí.


Máte rádi elfy, trpaslíky, magii, draky a svéhlavou hlavní postavu, která se snaží zachránit cely svět? Tak tato kniha je pro vás. Pro mě tedy určitě ano. 😊

Čtení jsem si opravdu užila a na knize jde vidět kus práce. Musím přiznat, že u prvního dílu jsem měla pár výhrad, ale s tímto dílem jsem naprosto spokojená. 

Autorka už je tady skvěle vypsaná a vše dává smysl. Jména jsou velice zajímavá a pro mě lehce zapamatovatelná. Pul hvězdičky ubírám za to, že úvod byl pro mě trochu matoucí. První díl jsem četla tak pul roku zpět a úplně jsem si nepamatovala, jak přesně skončil a tento díl byl hned navazující bez jakéhokoliv úvodu, tudíž jsem se musela trochu zorientovat. Ale nebylo to nic hrozného. 

Příběh se četl skoro sám a opravdu mě bavil. Boj byl krásně popsaný a konec knihy jsem doslova četla jedním dechem.

Už se těším na další díl a doufám, že bude mít také nový přebal! Rozhodně chci, aby mi tato série zdobila knihovnu. 📖❤️

dračí oči

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Název díla: Dračí oči – Pramen moci

Autor: Kristina Hlaváčková

Počet stran: 392

Nakladatelství: @nakladatelstvi_fragment

Rok vydání: 2021

Recenzce: Janča

Opět moc děkujeme autorce, která nám poslala poslední díl série k recenzi. Je to velice příjemná dlouhodobá spolupráce! 😊

Anotace

Bašta je zničena a její pán mrtev. Národy Aliance slaví a postupně se vydávají na cestu domů.

Zdá se, že proroctví ukázalo svou vlídnou tvář. Bujaré oslavy ještě neutichly a troskami Bašty už znovu zní hukot magického náboje. Nikdo mu však nenaslouchá. Jen strážci jsou neklidní.

Válka poodkryla pečlivě opatrované tajemství pramenů moci, posvátného Karganu. Elena svou existencí narušila jejich systém, ale není tu, aby zastavila řetězovou reakci. Křehká rovnováha se začíná hroutit. Kargan a síla, která v něm dřímá, je obrovská. Nestane-li se zázrak, vše bude ztraceno.

Vládu pramene totiž může zkrotit jen jiný pramen…

Recenze

Tak už mám všechny tři díly této série. 😍❤

Vzhledem k tomu, jak skončil předchozí díl – Černý jezdec, jsem se moc těšila na pokračování.

A pokračování mé očkování naplnilo …

Na styl psaní autorky, jsem už naprosto zvyklá a mám ho ráda. Dlouhé popisy soubojů a putování mě moc bavily. Celý třetí díl obsahoval zajímavý vývoj událostí. Tentokrát byla příběhová linka rozdělena na dvě, líbilo se mi putování obou „skupin“. Příběhová linka Aronel a Damiena mě bavila asi o trochu více než linka Michaela.

Aronel mě v toto díle moc zaujala a měla jsem jí občas „raději“ než Eli. Také zajímavá postava – Moama , která je rozená Kefetanka. Moc mě zaujalo chování Kefetanek, které svou mocí dokázali ovládnout muže a náležitě toho využily pro prospěch příběhu. 😊 Bohužel trochu zklamání u romantické linky, která skončila dříve, než začala. I když pořad tam je takové to očekávaní, že snad někdy… 😀 

A mimochodem věta: „Z nebe pršeli ječící Bugríci.“ – ta představa mě opravdu rozesmála.

Kniha byla plná dobrodružství a napětí, odhalili jsme nějaké nové informace. V knize bylo plno moc hezkých úseků, které jsem si jako čtenář užívala. Je velmi čtivá, také jsem tuto část Elenina příběhu měla přečtenou za dva dny. Konec byl překvapivý až mrazivý, a protože vím, že na tuto sérii navazuje další série Dračí oheň, tak jsem nebyla neuzavřeným koncem zklamaná.

 

Abych tuto sérii nějak uzavřela, musím přiznat, že magičnost celé série se mi moc líbí. Samozřejmě není to dokonalé a na mnoha věcích se dá ještě zapracovat, ale věřím a vím, že autorka na tom maká pořád. 😊 Osobně si vůbec nemyslím, že svět nebyl promyšlený. Spíš naopak, protože autorka tento svět a postavy používá i v jiné sérii nemusí spěchat na jejich vývoji. Má čas věnovat se detailům a pomalému rozvětvení příběhu i charakteru postav.

 

Dle mě je svět uvěřitelný a ucelený a myslím, že v dalších dílech nám má co nabídnout.

Asi úplně nejlepší díl série Dračí oči je pro mě Černý jezdec a hned o chlup za ním Pramen moci.

Dračí oči - Hlaváčková
Dračí oči - Hlaváčková
Dračí oči - Hlaváčková
Dračí oči - Hlaváčková
Dračí oči - Hlaváčková
dračí oči

Máte rádi klasické fantasy prvky jako jsou draci, elfové a trpaslíci? Nebo se bez nich obejdete?