fantasy_sci.fi_svet

Operace Petragun – osmý díl sci-fi série Legie od českých autorů

 

napsal Robin ⭐ 28.07.2023 

Název díla: Legie 8: Operace Petragun

Autor: František Kotleta

Počet stran: 320

Nakladatelství: Epocha

Rok vydání: 2023

 

Děkujeme nakladatelství @nakladatelstviepocha  za zaslání recenzního výtisku této knihy.

Posádku Kraksny čeká tvrdá práce a opětovné setkání s petragunem, tancem, který je prý starý jako vesmír sám.

Operace Petragun je už 8. díl série Legie a já jsem stále nažhavený na každý další díl jako Lord Mrdák na pořádnou přestřelku.

Série pokračuje ve zběsilém tempu. Mám na Legií rád, že každý díl navazuje svým dějem na ten předchozí a já dostávám kompletní příběh bez nějakých dlouhých časových prodlev.

Kapitán Moravec cestuje se svou posádkou na vzdálenou planetu, kde by se měla podle získaných nacházet civilizace, která bojuje proti společenství. Na planetě se také nachází lidské Legie a ty potřebují ke získání vlastního status bojových jednotek prokázat své schopnosti. Moravec a plukovník Batista spojí své síly a vymyslí nebezpečný plán na získání vesmírné bojové flotily. Nejlepší způsob, jak nějakou získat je jí ukrást přímo z hlavního zdroje. Ukrást ji tam, kde to nikdo nečeká ani společenství.

Operace Petragun je výborně napsaná. Kniha se čte absolutně sama. Stránky ubíhají jedna za druhou a já absolutně ponořený do četby ztrácím pojem o čase. V příběhu nebyla snad jediná hluchá pasáž. Jsem upřímně rád, že se děj hýbe snad každou knihou a já se už nemohu dočkat absolutního finále.

V tomto díle na mě působí velmi výrazně Amanda, ta i když ji není věnováno tolik času jako jiným postavám si mě absolutně získala. Její vývoj, ať už charakterní, tak příběhový je výborný a tato postava mě strašně baví. Moravec a Gerasim opět přežijí úplně všechno a jejich sebedestruktivní mód zde funguje na 120%. Líbí se mi opětovné rozšíření vesmíru o nove rasy a planety. Montážní planeta, na které se děj odehrává má zajímavou atmosféru a já si ji v hlavě neustále přestavoval, jako obří planetu plnou hal a rozestavěných obrovských vesmírných lodí. Já osobně vesmír této série považují už za velmi komplexní.

Petragun a celá jeho bratrstvo, jenž ho obklopuje je výborným zpestřením celé série a já tuto bandu svobodomyšlenkářú mám rád. Navíc mě absolutně odrovnala část se stávkou, která byla výborná a já jsem se u ní smál od ucha k uchu. Kdo by řekl, že komunismus a stará hesla budou fungovat stejně i ve vesmíru plném moderních technologií. Po předchozím průměrném dílů jsem opět dostal tu starou Legií, kterou zbožňuji. Rychlou, zábavnou a výborně napsanou.

Opět bych vypíchnul deník, který je ukryt na několika posledních stránkách. Je to výborná věc a já se na něj vždy těším. Dodává celému příběhu šťávu.

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
MAJITEL WEBU / AUTOR WEBU

Rád se nechává unášet na vlnách fantazie, neustále má hlavu v oblacích a snaží se najít další planetu plnou vetřelců a Jaffů. Miluje volnost, kterou mu nabízí četba a pozorování filmů a seriálů s sci-fi a fantasy tématikou. Je vášnivý hráč her, nejraději má RPG jak stolní tak i počítačové. Dovahkiin a Geralt z Rivie jsou jako jeho bratři a všechnu tuto vášeň a lásku pro věc se snaží předávat dál.
Sdílej: