fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část 23. 

napsal Comics Boy CZ  🐢 05.03.2023

Je čas na další restart ♻️

 

Přesně tohle si pomyslelo vedení stanice Nickelodeon v roce 2009, když se jim podařilo získat práva k franšíze TMNT. Chtěli seriál využít k přilákání nových diváků v řadách mladých chlapců, ve věku 6-11 let.

Jak už víme z předchozích epizod, aby bylo takové znovuuvedení značky na trh úspěšné, je potřeba seriál podpořit tématickými hračkami 🧸O to se postarala nám již dobře známá hračkářská firma Playmates Toys. Ta v nové řadě akčních figurek představila nový design Želváků a ostatních postav a v září roku 2012 mohla proběhnout premiéra nového seriálu. Ten se nelišil jen vzhledem postav, ale taky tím, že nešlo o klasickou 2D animaci, ale Želvy nově získaly 3D formát 🧐 Dvoudílná premiéra vysílaná 28. a 29. září 2012 měla obrovský úspěch a zaznamenala neuvěřitelných 3,9 milionu diváků. Celý projekt získal nejvyšší hodnocení animovaného seriálu na Nickelodeonu od roku 2009, takže se není čemu divit, že další sezóny na sebe nenechaly dlouho čekat 👍 Nakonec to Želvy na téhle stanici dotáhly na 5 sezón, než přišla změna, seriál byl přejmenován a epizody 115-121 debutovaly na sesterské stanici Nicktoons.

To bylo v roce 2017.

O rok později na seriál navázal další animák s názvem Rise of the Teenage Mutant Ninja Turtles 🐢 Nickelodeon se tentokrát rozhodl upustit od 3D a vrátil se zpátky k 2D formátu pořadu. Tahle verze oplývá lehčím humorem, než předchozí seriál a nese nějaké rysy anime. Každopádně jde o verzi, která mi není moc sympatická, ať už jde o vzhled postav, nebo již zmiňovaný humor 🤷‍♂️

Když už jsme ale nakousli to anime, co si tak příště posvítit na mangu a komiksy, které na základě původních Želváků z komiksu vznikly?

Už delší dobu jsem vám nedal možnost se nějak aktivně zapojit do Želví série, takže teď je ideální příležitost to napravit ✅ Máš radši mangu a zajímalo by tě, jak asi Želváci vypadají ve světě japonského komiksu? 🎎 A nebo bys radši zkoumal/a vzestup komiksů Eastmana a Lairda? 🕵️‍♂️ Napiš mi do komentáře, volba je na tobě ✍️

Tak zase za týden, Cowabunga!

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

 

 

Sdílej:

???