fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? Část 8.

Nastal čas velkých změn 📝

Po úspěchu s akčními figurkami se Mark Freedman rozhodl, že je na čase natočit živě hraný film. Ano čtete správně, z animovaného pořadu se měl stát první celovečerní film 🎬Jenže, jak už tomu bývá u Želv zvykem, tenhle skvělý nápad se nesetkal s úplně vřelým přijetím.

A proč❓ Odpověď je jednoduchá❗

 

Ještě předtím, než přišel Mark s nápadem na film o Ninja želvách, proběhly pokusy “oživit” komiksové postavy na stříbrném plátně s hrdiny jako třeba Howard the Duck. No a ty nedopadly vůbec dobře. Což dokazuje například hodnocení filmu na Rotten Tomatoes, kde má film pouhých 14%, s průměrným hodnocením 3,9/10 🤦‍♂️

V zásadě šlo o to, že lidem se nelíbily kostýmy, herecké výkony a celkový humor ve filmu. Není tak divu, že se vedení Playmates obávalo stejného propadáku i u filmu s Želváky. Navíc si říkali: “Máme úspěšný seriál a vyděláváme spostu peněz, tak proč riskovat s hraným filmem?!”

Mark se s tímhle názorem ale nespokojil a nakonec se mu podařilo svůj nápad prosadit.

Svoji vizi představil společnosti Golden Harvest Pictures, která měla v té době k dispozici nejlepší kaskadéry na světě. Což se pro film, kde by měly vystupovat zmutované želvy, ovládající bojové umění mohlo hodit ✅ Markovi tak konečně svitla naděje a jeho projekt dostal zelenou. Po dotočení filmu se udělalo první promítání pro lidi z Playmates Toys.

A výsledek? 👀

Za Markem přišel Richard Sallis (dlouholetý prezident americké dceřiné společnosti Playmates) a řekl mu, cituji: “Tak tos po**al Freedmane.” 😬 Říkáte si, co ho vedlo k těmto slovům? Opět pro odpověď nemusíme chodit daleko. Zatímco dětský seriál vypráví příběh pubertálních želvích kluků, kteří s humorem bojují proti zlu, film se měl vydat úplně opačným směrem. Z veselého a s nadsázkou braného příběhu se stal temný a násilný počin o záchraně mistra Třísky, který se vrací svým provedením k původnímu komiksu. S filmem to zkrátka nevypadalo dobře 🙅‍♂️

Nicméně v březnu 1990 se i tak Želví bojovníci dostali do kin.

A s tím co následovalo, vás seznámím zase příště 😉

Sdílej:

 

 

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

Máš rád želvy?