fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část. 7 

Každý seriál potřebuje úvodní znělku 🎶

Té se zhostil Chuck Lorre, který je dneska známým mega producentem, do jehož portfolia se řadí např. seriál Dva a půl chlapa, nebo Teorie velkého třesku. Jenže to jsme v hodně vzdálené budoucnosti 😉

Chuck, o kterém se bavíme, je potulný začínající muzikant. Jako písničkář si chtěl začít budovat kariéru, a tak chytil příležitost za pačesy. Měl nápad a malý rozpočet, stačilo se dát do práce. Při tvorbě znělky vycházel z toho, že postavy nikdo nezná a je potřeba je nějak uvést. A to se mu náramně povedlo, což můžete posoudit sami. Pokud jste seriál někdy viděli, víte, že znělka je opravdu chytlavá a člověk ji jen tak nedostane z hlavy. Zajímavý je fakt, že Chuck mluvené hlášky ve znělce sám namlouval 🗣️

14. prosince 1987 tak mohli Želvy Ninja poprvé spatřit světlo světa, ve své animované podobě.

V té době měl seriál jen 5 epizod a hračky neměly kompletní sadu. I tak o ně ale začínal narůstat zájem. V Playmates se tak pracovalo přesčas, a zrodila se myšlenka spolupráce s americkým prodejcem hraček, firmou Toys „R“ Us. Vedení firmy Playmates si moc dobře uvědomovalo, že by díky téhle spolupráci byli schopní konkurovat velkým výrobcům hraček, jako jsou Mattel nebo Hasbro. Dali tedy souhlas k výrobě prvních 6000 kusů, což se považovalo za malou objednávku.

V roce 1988 se tak zrodila první série akčních figurek Ninja želv podle seriálu 🐢

V Toys „R“ Us byli nadšení a po obdržení předváděcích kusů, objednali u společnosti Playmates Toys 50 000 kusů hraček. Tady se dostáváme do bodu, kdy se z odmítaných Želv začíná stávat fenomén.

Želvy šly doslova na dračku! 💥

Jejich hračky se okamžitě vyprodaly a poptávka po nich vystřelila do nebes. V roce 88 se staly nejprodávanějšími akčními figurkami. Touhle dobou si na své přišla nejen firma Playmates, ale i samotní autoři Kevin a Peter. Laird vzpomíná na svůj první velký šek, něco přes milion dolarů. Z jeho výrazu usuzuji, že ani on sám nečekal, že by to jejich Želváci mohli někdy dotáhnout takhle daleko.

Ale to jsme teprve na začátku 🙌

Jejich úspěch teprve začne nabírat na otáčkách, a my budeme u toho! Zase příště…Sdílej:

 

 

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab