fantasy_sci.fi_svet

🌜Cesta na Měsíc (1902) 🎥

napsala Janča   🌑    08.04.2024 

Připojte se ke mně na cestě časem k jednomu z prvních a nejvýznamnějších filmů v historii kinematografie – „Cesta na Měsíc“ od Georgese Mélièse.

Tento film, inspirovaný romány Julese Verna („Země na Měsíc“) a H.G. Wellse („První lidé na Měsíci“), je považován za první sci-fi film a jeho inovativní vizuální efekty a animace byly revoluční pro svou dobu. 🚀✨

Film byl uveden v květnu 1902 a okamžitě se stal celosvětovým fenoménem. V té době byl považován za celovečerní film, i když má pouhých 14 minut. Byl dostupný jak v černobílé, tak v ručně kolorované verzi, což bylo pro tehdejší dobu něco nevídaného. 

Mélièsův příběh o cestě na Měsíc a setkání s jeho obyvateli, Selenity, otevřel dveře do světa fantazie a dobrodružství, který inspiroval generace filmařů. 🌟

Prezidenta Barbenfouillisa, který celou expedici na měsíc navrhl, hrál sám režisér Méliès.

Vytvořeno pomocí AI.

🎩 Méliès, jako průkopník speciálních efektů, nám ukázal, že film může být nejen zábavný, ale i vizuálně ohromující a plný fantazie. Jeho odkaz žije dodnes a „Cesta na Měsíc“ zůstává ikonickým dílem, které stojí za to vidět.

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: