fantasy_sci.fi_svet

Dnes slaví narozeniny dvě významné herečky - Elle Fanning a Kristen Stewart

 

napsala Janča   💛    09.04.2024 

 

Dnes slaví narozeniny dvě významné herečky, které se proslavily svými rolemi ve filmech a seriálech zaměřených na fantasy a sci-fi – Elle Fanning a Kristen Stewart.

Elle Fanning

Narodila 9. dubna 1998 v Conyers, Georgii, USA.

Její matka byla profesionální tenistka a otec, nyní prodejce elektroniky, hrál baseball v minor league. Elle je mladší sestra herečky Dakoty Fanning. Elle začala s herectvím ještě před třetími narozeninami. Její první významnou rolí byla role mladší verze postavy své sestry Dakoty ve filmu “I Am Sam” a v minisérii “Taken” (2002).

Jedním z jejích nejznámějších filmů je Maleficent z roku 2014, kde hraje princeznu Auroru. Film je moderní reinterpretací klasické pohádky o Šípkové Růžence, s Angelinou Jolie v hlavní roli jako Maleficent. Tento snímek má pokračování.

 

Elle také hrála v akčním, mysteriózním a sci-fi filmu Super 8 z roku 2011. Film sleduje skupinu přátel, kteří jsou svědky vlakové nehody a následně vyšetřují nevysvětlitelné události ve svém malém městě

V anglickém znění filmu Můj soused Totoro namluvila hlavní postavu a to Mei, mladší sestru Satsuki. A Satsuki namluvila její starší sestra Dakota Fanning.

Další role ve filmech fantasy, sci-fi či horor:

Kristen Stewart

Narodila se 9. dubna 1990 v Los Angeles, Kalifornii, USA. Její rodiče, John Stewart a Jules Stewart, oba pracují ve filmu a televizi.

Kristen se proslavila svými rolemi v řadě filmů, včetně několika, které se pohybují v žánru fantasy a sci-fi. Mezi její nejznámější filmy patří:

Nevíce známá je pro svou roli Belly Swan v sérii Twilight, která kombinuje prvky fantasy, romance a hororu. Sága Stmívání je série filmů natočených podle knižní řady americké autorky Stephenie Meyer. 

 

V roce 2020 hrála v akčním, hororovém a sci-fi filmu Underwater. Film sleduje posádku oceánských výzkumníků, kteří se snaží dostat na bezpečí poté, co jejich výzkumné a vrtací zařízení na dně Mariánského příkopu zničí tajemné zemětřesení.

 

Další role ve filmech fantasy, sci-fi či horor:

Článek pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: