fantasy_sci.fi_svet

Anime seriál Dota, jste připraveni na hektolitry dračí krve?

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název seriálu: DOTA: Dračí krev

Žánr: Fantasy, Akční, Animovaný, Dobrodružný

Rok vydání: 2021

Režie: Eui Jeong Kim, So Young Park

Stopáž: 8 dílů (25-28min) celková 6H 50min.

 

Obsah filmu

Dračí rytíř Devion putuje po světě a snaží se najít a zabít co nejvíce draků. Chce napodobit svého mistra Kadena, kterému se jako jedinému podařilo zabít od každého známého druhu jeden exemplář. Při jedné zakázce Devion narazí na prastaré zlo. Na obávaného démona Terrorblade, skrývajícího se hluboko v podzemí. Tento nález změní našeho hrdinů a rozpoutá vír událostí, jenž dalece přesahuje jeho představivost a schopnosti. Naštěstí se seznámí s kněžkou měsíce, Miranou a její společníci, a budou těmto nástrahám čelit společně.

Recenze

Opět musím říct, že mně prostě původní anime seriály z produkce Netflix nikdy nezkllamaly. Tak samo jako Castelvanie nebo Blood od Zeus. Netflix prostě tyto animované seriály umí.
Jak už název Dota napovídá jedná se o adaptaci stejnojmenné MOBA hry od herního studia Valve. Tím pádem, zde máme plnohodnotný svět, ve kterém nechybí bohové, draci, démoni, čarodějky, prastarý draci a jejich lovci, navíc zde máme spousty různých ras. Takže dostáváme kvalitní množství potencionálních zápletek. Zde je jich vícero, některé zápletky jsou osobní a ta hlavní je mnohem větších rozměrů nad hranicích lidského chápání. Animace je kvalitní, líbivá, akce přehledná a dosti krvavá tak jak to u správného anime seriálu má být.

Hlavní hrdinové jsou zábavní, jejich charaktery a motivace dobře napsané… Celkově je scénář a příběh na vysoké úrovni.
Za mně velmi kvalitní anime seriál, který sice nehraje tak na city jako klasické japonské anime ale je zábavný a technicky velmi zdařilý.

Doporučíte nám nějaký další seriál kde jsou draci ???