fantasy_sci.fi_svet

recenze na Ganz:0, neskutečná anime jízda podle legendární mangy

ganz:0

Hodnocení 5⭐/5⭐

Název filmu: Gantz:0

Žánr: Akční, Horor, Anime, Fantasy, Sci-fi

Rok vydání: 2016

Režie: Keiichi Sato, Yasushi Kawamura

Stopáž: 95min

Obsah filmu

Masaru Kato je na cestě z práce domů svědkem strašlivého incidentu v metru, kde je napaden starší muž. Když se Kato pokouší zraněnému pomoci, pozornost útočníka se zaměří na něj a Kato je ubodán k smrti. Toto však není jeho poslední hodinka, a tak se mladý muž probouzí v tajemném pokoji. Zde se potkává se čtveřici dalších lidí. Od jednoho s nich se Kato dozvídá o tom, že i oni kdysi zemřeli a stejně jako on se objevili zde. Pokoji vévodí velká černá koule, které ostatní říkají Gantz a která dohlíží na brutální hru, které se musí tato skupina zúčastnit.

Recenze

Stejnojmenná manga Gantz pro mě není úplně neznámá, takže sem věděl o čem tento film bude. Musím říct že tato 3D, CGI akce mě naprosto dostala. Nehledejte zde vyšší moudro nebo nějaký romantický příběh. Všechno je zde jasné a jednoduché. Přitom jsou tu obrovské možnosti jak s ním dále pracovat. Což nám ukazuje manga předloha, která má už nespočet dílů a ve světě je velmi populární. 

Zpátky k filmu. Animace je špičková, akce naprosto dokonalá ve své brutální a krvavé podstatě. Není chvilka, která by vás nudila na nudu zde není čas. Hlavni postavy jsou dané, každá má své vlastní potíže a motivaci proč hru vyhrát, ale aby vyhrály musí nejdříve přežít v tom jim brání hordy nestvůr. Zde se dostáváme k tomu nejúžasnějšimu a to fantazií tvůrců. Takové množství jedinečných originálních a šílených nestvůr jsem nikde jinde neviděl. Prostě dokonalá obrazová akční šílenost, která každého fanouška anime, krvavé akce, sličných asiatek a nekonečných zástupu nestvůr, chytne tak říkajíc za koule a nepustí dokud není konec.

Máte rádi akční animované filmy?