fantasy_sci.fi_svet

Gothem třikrát jinak, recenze na komiks Batman Mikea Mignoly

batman mikea mingoly

Hodnocení 4,5⭐/5⭐

Název díla: Batman Mikea Mignoly

Autor: Mikea Mingola

Nakladatelství: @crew_komiks

Počet stran: 240

Rok vydání: 2021

Recenze: Robin

Moc děkujeme nakladatelství @crew_komiks, které nám ve spolupráci poslalo tento komiks.

Anotace

V komiksu najdeme tři originální příběhy a jeden malý přídavek.
Zkáza, jež postihla Gotham – Gotham roku 1928. Bruce Wayne se po dlouhé době vrací domů, aby se dozvěděl o děsivém prokletí, které způsobilo smrt jeho rodičů… a o děsivém monstru, které po městě rozsévá smrt!
Gotham ve světle plynových lamp – steampunkový příběh s Temným rytířem ve viktoriánské éře. Tentokrát se muž s maskou netopýra vydává po stopě sériového vraha, který se do města nedávno přistěhoval z Londýna, kde budil hrůzu.
Plynárna – krátký příběh, ve kterém se opět sešel tým stojící za Zkázou, jež postihla Gotham. Tentokrát půjde o drogu vyvolávající hrůzu.
Svatyně – příběh, ve kterém Batmana zavede pronásledování nebezpečného vraha až na gothamský hřbitov, pod kterým se skrývá něco děsivého a nebezpečného.

Recenze

Naprosto jedinečně pojaté příběhy o netopýřím muži. Každý, ze tří příběhů je originál, a nejen vytvořeným světem a námětem ale i kresbou.

První z nich „Zkáza, jež postihla Gotham“, je nejpovedenější. Alternativní historie z roku 1928, hororový temný příběh. Máme zde velké množství známých postav v neokoukané podobě. Navíc velmi zajímavá monstra a záporáky, kterým musí náš hrdina čelit. Kresba, která svým pojetím vás hned vtáhne do světa, jenž vzdává svou atmosférou hold H.P. Lovecraftovy.

Druhý, příběh není špatný hodně se mi líbilo spojení Batmana a reálné postavy v podobě Jacka Rozparovače, jenž dovede svým počínáním i samotného Bruce Wayne do velkých problému. Bohužel mě nějak nezaujala kresba, která na mě působí dojmem už hodně starého komiksu.

Krátký příběh „Plynárna“ je příjemnou vsuvkou, která zaujme hlavně osobitou kresbou kde vládne bílá a rudá.

Třetí „Svatyně“ asi nejvíce cool kresba. Hra barev, stínu, jenž naprosto dokonale podtrhuje příběh. Bohužel se jedná o krátký komiks, takže já jako čtenář, který má rád rozsáhlejší díla jsem byl zklamán z délky. Musím ale uznat, že se jedná o zajímavé dílo.

Máte radši filmy nebo komiksy s Batmanem?