fantasy_sci.fi_svet

Cesta do fantazie: Nejlepší světy, které inspirovaly celou generaci část 3.

napsala Janča   💛    31.05.2023

„Fantastické světy“

 

Tato série se zaměří na nejvíce ikonické světy z fantasy a sci-fi, které byly ztvárněny na velkém i malém plátně. Zahrnuje obrázky a popisy světů jako Bradavice z Harryho Pottera, Roklinku z Pána prstenů, Westeros z Hry o trůny a Coruscant z Hvězdných válek a další…

Který svět byste si vybrali pro svou vlastní cestu do fantazie?

7, Narnie z Letopisy Narnie 

Narnie je fiktivní svět vytvořený britským spisovatelem C.S. Lewisem v jeho sérii knih nazvané Letopisy Narnie. Jedná se o fantastický svět plný magie a kouzel, který je obýván různými druhy zvířat, ale také hrdiny a zloduchy.

Narnie je tvořena rozmanitou krajinou, v níž se střídají lesy, moře, hory a pláně. Její kouzlo je však především v obyvatelích, kteří v sobě mají neuvěřitelné schopnosti a síly.

Nejvýznamnějším místem v Narnii je hrad Cair Paravel, který je sídlem Narnských králů a královen. Hrad byl postaven z bílého mramoru a obsahuje mnoho místností, včetně trůnní síně, velké jídelny a několika ložnic pro krále a královny. Kromě toho má také nádherné zahrady, které jsou obklopeny hradbami a mají výhled na moře.

Hlavními hrdiny jsou děti ze skutečného světa, které jsou kouzlem přivedeny do Narnie, kde jsou občas povolány lvem Aslanem, aby chránily Narnii před zlem. Narnie prošla mnoha obdobími slávy i zkázy, kdy byla například podrobována zlým královnám. 

Letopisy Narnie jsou jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších fantasy pro děti i dospělé, plné dobrodružství, napětí a inspirativních myšlenek.

8, Slonovinová věž z Nekonečného příběhu

Slonovinová věž je jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst v knize „Nekonečný příběh“ od Michaela Endeho. Jedná se o vysokou věž, která stojí na samotném konci země Fantazie a její vrchol dosahuje až do nebeského prostoru.

V knize Nekonečný příběh se píše o tom, že Slonovinová věž byla postavena před tisíci lety pro velkého císaře a jeho ženu. Věž byla postavena z bílého kamene a zdobená slonovinou, která byla dovezena z daleké země.

V průběhu let se Slonovinová věž stala symbolem moci a krásy. Byla obklopena krásnými zahradami a parky a sloužila jako sídlo pro mnoho králů a královen.

Avšak po mnoho let byla věž opuštěna a zpustlá. Přišel čas, kdy se země stala zamořená temnotou a chaos se rozšířil do celého království Fantázie. Ale jednoho dne, když se Bastian, hlavní hrdina, ocitl ve Fantázii, věž byla znovu obnovena a začala se zase třpytit svou bílou kamenitou fasádou a zdobením ze slonoviny.

Uvnitř věže se nacházejí obrovské schody a chodby, které vedou k různým místnostem. Věž byla kdysi obývána moudrými, ale postupem času se stala prázdnou a lidmi opuštěnou.

Slonovinová věž je symbolem nekonečného a tajemného světa Fantazie, která nabízí dobrodružství a únik ze všední reality. Je to také místo plné symboliky a mystických významů, které jsou důležité pro vývoj příběhu. Ale pozor, nedostanete se tam jen tak, je potřeba překonat mnoho překážek.

9, Kaer Morhen ze Zaklínače

Kaer Morhen je starobylý hrad, který se nachází na vrcholu kopce uprostřed pustého horského krajinného území ve světě Zaklínače. Hrad Kaer Morhen byl vystavěn před mnoha staletími a je postaven z kamene, což mu dodává silné a nezdolné zdi.

Hrad se skládá ze tří hlavních budov: Velké věže, Kruhové věže a Štítové věže. Uprostřed se nachází otevřené nádvoří a je obklopený baštami, příkopy a dalšími obrannými prvky. Hrad má také tajné podzemní chodby, které používají pro rychlou a bezpečnou evakuaci během krize.

Název je zkomoleninou z Caer a’Muirehen (ve Starší mluvě Pevnost dávného moře). Nachází se v severních horách království Kaedwen. Pevnost Kaer Morhen byla inspirovaná Oravským zámkem na Slovensku.

Historie hradu sahá až do 13. století, kdy byl pravděpodobně postaven elfy. Hrad byl později obsazen Zaklínači a přestavěn podle jejich potřeb. V průběhu času se stal klíčovým bodem pro výcvik nových zaklínačů a ochranu obyvatelstva před příšerami.

Na další fantastické místa se podíváme zase příště.  😉

Článek pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: