fantasy_sci.fi_svet

Herní legedna na Kickstarteru jako stolní hra: HoMaM 3

heroes

Heroes of Might and Magic…

Legendární tahová strategie, několik posledních let stagnuje. Často se slzou v oku vzpomínané na nejlepší díl této kultovní série a to trojku. Pokud to máte stejně jako my, máme pro vás zajímavou zprávu.

Příští rok se objeví na Kikstarteru její desková verze.

Ta ponese název Heroes of Might and Magic III: The Board Game. Jedná se o volnou adaptaci našeho nejoblíbenějšího dílu.

Hru vytváří Studio Archon a to je známé svými deskovkamy, které většinou disponují úžasnými figurkami. Zde se dostáváme k hlavnímu taháků této hry. Celý herní systém a vizuál je prostě HoMaM III.

 

Základní herní desku odkrýváte tím, že ji váš hrdina projíždí, takže zde funguje úplně stejný herní princip jak ve slavné předloze. Vzhled kartiček s kouzly, zbraněmi a vybavením jsou také úplně stejné, takže vás hra pohltí a dýchne na vás hromadou nostalgie.

heroes
heroes
heroes

Navíc k tomu přidejte krásné figurky v zajímavém měřítku, viděli jsme fotku Medúzy a ta je super ale co taková Hydra, Archanděl, zelený Drak nebo Mantikora, určitě se bude na co koukat. Akorát jediný zádrhel vidíme v tom, že si figurky zřejmě budeme muset nabarvit samy jinak budou smutně šedé… Což by mohlo mírně kazí dojem z celkové hry. I když u deskovek je důležitější herní část než vizuál aspoň za nás… Deskovky hrajeme, nekoukáme na ně 😂👍.

Hrali jste někdy Heroes? Znáte tuto sérii?