fantasy_sci.fi_svet

Cesta do fantazie: Nejlepší světy, které inspirovaly celou generaci část 2.

napsala Janča   💛    15.05.2023

„Fantastické světy“

Tato série se zaměří na nejvíce ikonické světy z fantasy a sci-fi, které byly ztvárněny na velkém i malém plátně. Zahrnuje obrázky a popisy světů jako Bradavice z Harryho Pottera, Roklinku z Pána prstenů, Westeros z Hry o trůny a Coruscant z Hvězdných válek a další…

Který svět byste si vybrali pro svou vlastní cestu do fantazie?

 

První část najdete ZDE

4, OASIS v Ready player one

OASIS je virtuální svět vytvořený ve sci-fi filmu Ready Player One podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Ernets Cline. Tento svět je navržen tak, aby poskytoval únik z dnes téměř neudržitelné reality a sloužil jako zábavní, sociální a hospodářská platforma pro svého uživatele.

OASIS je virtuální svět plný fantastických, sci-fi a popkulturních narážek, kde hráči mohou být kýmkoli a dělat cokoli, co si přejí. Hráči používají speciální brýle a rukavice, které připojí do systému a umožní jim ponořit se do virtuálního světa s úžasnou grafikou a efekty.

V OASIS se nacházejí nejrůznější oblasti, jako jsou planety s různými klimatickými podmínkami, futuristická města, dungeony a další. Hráči musí spolupracovat, soutěžit a bojovat s ostatními hráči a získávat odměny a zlepšovat své postavy a vybavení.

OASIS byl vytvořen Jamesem Halidayem, geniálním programátorem, který zemřel a zanechal za sebou v OASIS skrytý klíč. Hráč, který ho najde, získá kontrolu nad OASIS a výraznou finanční odměnu. To vyvolalo zájem a honbu za klíčem mezi hráči po celém světě.

5, Pandora z Avatara

Pandora je smyšlený planetární satelit ve skutečném hvězdném systému Alfa Centauri, na jehož povrchu se odehrává děj filmové série Avatar režiséra a producenta Jamese Camerona. Příběh Avatara je zasazen do budoucnosti.

Měsíc je zcela pokrytý hustým deštným pralesem plným fantastických a exotických druhů rostlin a zvířat. Na tomto měsíci se nachází mnoho domorodých kmenů známých jako Na’vi, kteří jsou modří mají dlouhé uši a ocas.

Pandora byla vytvořena přírodními procesy před více než 4 miliardami let. Její biologie je založena na prvotních životech, které se podobají bakteriím, avšak s výraznými genetickými mutacemi. Tyto mikroorganismy byly schopny se napojit na síť nervových vláken v kořenech stromů, vytvářející tak zcela novou formu živými organismy.

Pandora je plná bioluminiscenčních rostlin a živočichů, která v noci září a vytváří kouzelnou a tajemnou atmosféru. Na měsíci se nacházejí obrovské stromy, známé jako Věčné stromy, kde žijí Na’vi a kde se odehrávají klíčové momenty filmu.

Pandora je domovem kovového minerálu zvaného unobtanium, který je velmi cenný a důležitý pro lidstvo. Tento minerál je umístěn pod mohutným stromem, což představuje problém pro lidstvo, které se snaží tento minerál získat.

Celkově je Pandora považována za nádherné a magické místo, ale také plné nebezpečí a tajemství.

6, Coruscant z Star Wars

Coruscant je hlavním městem galaxie ve světě Star Wars. Je to planetární město, kde se nachází většina vládních budov, včetně sídla Galaktické republiky a později Galaktického Impéria. 

Celý Coruscant je jedno obrovské město, kde se nachází mnoho výškových budov a mrakodrapů, které dosahují výšky až několik kilometrů. Mezi nejvýznamnější části Coruscantu patří Senátní budova, Jedijský chrám, Korunní náměstí, obchodní čtvrť a zábavní parky.

Město bylo stvořeno v dávné minulosti, ačkoli přesná datace je neznámá.

Podle legendy byl Coruscant původně obydlený silnou rasou zvanou Rakata, kteří dokázali používat Sílu k moci a ovládání ostatních ras. Po několika tisíciletích se Rakatové vyčerpali a planeta se ocitla bez vlády. Poté, co se objevila rasa lidí, využili je k osídlení planet a postavili na ní město.

V průběhu času se město stalo střediskem galaktické politiky a kultury. Byla zde sídla Senátu galaxie a Galaktické říše, a také bylo centrem obchodu a zábavy. Po rozpadu říše se město stalo hlavním městem nové Galaktické republiky a později i Impéria. V průběhu své historie byl Coruscant často napadán nepřátelskými silami a procházel řadou válek a konfliktů.

Vzhledem k tomu, že Coruscant je hlavním městem galaxie, je to také jedno z nejrušnějších míst v celé galaxii. Mnoho druhů a ras sem sjíždí, aby získali politickou moc, obchodní příležitosti a vzdělání. Na Coruscantu se nachází mnoho různých kultur, což z něj činí velmi pestrou a zajímavou planetu. Jsou zde i rozmanité dopravní prostředky, jako jsou rychlá auta, koráby a tramvaje.

Na další fantastické místa se podíváme zase příště.  😉

Článek pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu

Miluje fantasy již od dětství a její největší vášní byl a je Harry Potter a Pán prstenů. První si zamilovala knihy a poté i filmy. Od té doby miluje vše co je s fantasy svázáno. Ať už se jedná o PC hry, stolní hry, hru na hrdiny, knihy nebo filmy a seriály.
Sdílej: