fantasy_sci.fi_svet

Recenze na komiks ze série Legendy Marvel – Občanská válka

legendy marvel

Listovací ukázku komiksu najdete ZDE

Název díla: Legendy Marvel – Občanská válka

Autor: Mark Millar

Nakladatelství: @crew_komiks

Počet stran: 200

Rok vydání: 2021

 

Děkujeme nakladatelství @crew_komiks za zaslání recenzního výtisku této knihy.

NA ČÍ JSTE STRANĚ?
 
Marvelovský vesmír se mění. Poté, co dojde k tragédii, předloží americká vláda návrh Zákona o registraci superhrdinů, jenž vyžaduje, aby všichni zamaskovaní hrdinové odhalili svou identitu. Největší šampioni země jsou názorově rozděleni a každý z nich se musí sám rozhodnout, jak bude reagovat. Budou to rozhodnutí, která jim navždycky změní životy!
 
Tato kniha obsahuje sešity Občanská válka č. 1–7, které napsal Mark Millar (Kick-Ass: NářezMrtvý nebo živýWolverine: Starej dobrej Logan) a nakreslil Steve McNiven (Strážci galaxieWolverine: Starej dobrej Logan).

legendy marvel

Foto: Crew.cz

Recenze

Dva z Avengers, dva vůdci a jejich tábory, dva různé pohledy na věc, jeden zákon.

Tento komiks je vlastně pohledem na situaci, s kterou se setkáváme dennodenně. Jak jednoduše se dokáže rozdělit společnost na dva nebo více táborů, kvůli rozdílnému názoru. Jak dokážou být na sebe zlí a nevraživý, a dokonce si i ubližovat. Zde to je převedeno do úžasného komiksu, jenž nemá slabé místo. Akce střídá akci, neustále se něco děje. Každá ze stran má své argumenty, každá ze stran má svou pravdu. Všechny jsou více méně dobré, nikdo to zde nedělá ze špatnými úmysly. Bohužel všem to přeroste přes hlavu a vznikne občanská válka, ze které není úniku. Bojují zde proti sobě přátelé, kolegové, dokonce i příbuzní a vše to může vést k velkému neštěstí…

Kniha zaujme už svou pevnou vazbou a větším formátem, samotný přebal už napovídá o kvalitě kreseb uvnitř komiksu. Kresba je velmi líbivá a je moderní, barevná a dokáže dokonalé zachytit dění, jenž se nachází na stránkách kvalitně zpracovaného komiksu. Postavy zde působí živě a uvěřitelně. Máme zde obrovské množství hrdinů a pro kreslíře, to určitě byla výzva, se kterou si poradil na jedničku. Všechny postavy byli moc hezky zpracované a emoce správně zachycené. Za mě se jedná o jeden z nejlepších komiksů z dílny Marvel, hlavně kvůli reálnému příběhu a propracovanosti postav. Většina z nich má svůj názor a svou motivaci, jenž je k tomu vede a nejsou tam jenom do počtu. Dojde k bojí dobrá proti dobru a není jednoduché si vybrat stranu. Toto dílo je povinnosti pro každého fandů komiksů, Marvelu a superhrdinů.

Hodnocení 5⭐/5⭐

Recenzi pro Vás napsal a vytvořil:
Robin
autor webu
Sdílej:

Jaký máte vztah k Warhammer 40,000?