fantasy_sci.fi_svet

Krvavě rudé nebe, jak si poradí upírka s teroristy v letadle

blood red sky

Hodnocení 4⭐/5⭐

Název filmu: Krvavě rudé nebe

Žánr: Akční, horor, Sci-fi, Drama

Rok vydání: 2021

Režie: Peter Thorwarth

Scénář: Peter ThorwarthStefan Holtz

Kamera: Yoshi Heimrath

Hudba: Dascha Dauenhauer

Hrají: Peri BaumeisterRoland MøllerDominic PurcellAlexander ScheerGraham McTavishRebecca Dyson-SmithLeonie BrillGordon Brown

Stopáž: 121 minut

Obsah filmu

Je upír ale je i matka normálního zdravého dítěte. Skoro od narození svého syna bojuje s netvorem, jenž se skrývá v jejím těle, co neustále touží po krvi, přesto všechno je to milující matka.

Naše hlavní hrdinka se chce stát normálním člověkem. V Americe je doktor, který jí dokáže pomoci. Proto nasedá se svým synem na noční let přes Atlantik, s trochou krve v lahvičce od vitamínů a doufá, že se jí i jejímu synovi podaří začít nový život. Bohužel, osud ji přichystal ještě jednu překážku, tou překážkou je skupina teroristů, jenž unesou jejich letadlo. Zde začíná boj o život i o vlastní přesvědčení, zda se stát monstrem a všem pomoct nebo si hledět svého. Bohužel, nic není jednoduché ani tato volba a její následky jsou katastrofální.

Recenze

Musím říct, že upíři v letadle + Netflix znějí zajímavě. Nečekal jsem od toho nic světoborného, říkal jsem si pohodové béčko… Zmýlil jsem se, a jsem za to rád.

Krvavě rudé nebe má vynikající atmosféru, scénář využívá na maximum uzavřenost prostoru, pracuje s nemožnosti ho opustit. Vše, co se děje se musí stát na pár metrech čtverečních.

Technický velmi zdařilé, upírka působí dobře, hlavně vypadá jako upír ne jako model či modelka 😊👍. Stěžejním prvkem je vnitřní boj monstra a matky, jenž chce chránit své dítě i lidi na palubě. Dodávalo to tomu dost na uvěřitelnosti. Navíc k tomu přidejte, že čím víc krve vypije tím se stává silnější ale také větším monstrem. 

Dobře se zde pracuje se strachem z neznáma a s panikou, která nutí dělat ostatní cestují zvláštní rozhodnutí. Prostě lidé zahnaní do kouta se chovají jak zvířata.

Akce je zde výborná, je dosti krvavá tak jak se na upíři film sluší a patří. Zápletka nám potom na konci nabídne úplné krvavé orgie, a to máme rádi 😊👍. Nechceme už třpytící se upíry, chceme neovladatelná monstra trhající se na kusy, zde to dostaneme, a to plnými doušky. Naposled jsem měl takovou radost z upířího filmu, když jsem se díval na „30 dní dlouhá noc“.

Navíc bych vypíchnul velmi zajímavé herecké obsazení co se tyče teroristické skupiny a hlavního velitele protiteroristické skupiny. Velitele hraje Graham McTavish, kterého můžeme znát jako Dwalina s The Hobbit od Petera Jacksona nebo jako dabéra z anime projektu Dante´s Inferno. Členy teroristické skupiny jsou například Roland Møller (Jan Žižka, Atomic Blonde) nebo Dominic Purcell (Blade:Trinity, Prison Break). za nás velmi zajímavá skupinka.

Závěr je zajímavý akorát, mám zde jednu výtku, a to neskutečně hrdinské, inteligentní a chladné uvažování a chování malého chlapce to už bylo přes čáru. Jinak za mě velké a příjemné překvapení určitě si tento film pustím někdy znovu.

Máte rádi upíry? Jaký film s touto tématikou je váš nejoblíbenější?