fantasy_sci.fi_svet

Film Werewolf by Night od Marvel, jak ho hodnotí členové Společenstva komiksu

Hodnocení ČSFD 70 %

Vlkodlak: Noční lovec Werewolf by Night 

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Horor

Za temné a ponuré noci se ze stínů vynoří tajná skupina lovců monster a po smrti svého vůdce se shromáždí ve strašidelném domě prastarého rodu. Při podivném a děsuplném vzpomínání na vůdcův život jsou lovci vyzváni k tajemnému a smrtonosnému soupeření o mocnou relikvii. Čeká je noční lov, který je nakonec přivede tváří v tvář nebezpečnému monstru. (Disney+)

Ahoj, dnes se podíváme na zoubek MCU filmu Werewolf by Night. Čtyři členové Společenstva komiksu napsali krátké pohledy na tento snímek.

@naprostakmohomolka

Musím se přiznat, že nebýt kolegů tady ve Společenstvu, tak o tomhle Marvel experimentu nevím. Když jsem speciál zapnula, říkala jsem si, že to vypadá trochu jako parodie na Frankensteina… Pak se ale děj rozjel, a já se někdy od vstupu lovců do labyrintu zakoukala, a byla stále zvědavější. Zlověstný soundtrack, celý černobílý vizuál speciálu, myšlenka… Byla jsem mile překvapena. Dokonce i hlavní postavy byly dle mého zvoleny herecky skvěle. Jack je prostě sympaťák, Ted je k pomazlení a Elsa? Skvělá hlavní hrdinka, které jsem fandila. Taková drsná srdcařka. Vůbec by mi nevadilo, kdyby tenhle kousek měl seriálové nebo filmové prodloužení, protože na tohle bylo 50 minut opravdu málo! Marvel mě poslední dobou trochu zklamává, ale Werewolf by Night se povedl na jedničku. Myslím, že to není rozhodně naposledy, kdy si tenhle horor pustím 😁

@drackula_m

Paráda! Zbožňujem horory štúdia Universal a nikdy sa mi ani nesnívalo, že ich atmosféru a kúzlo nájdem aj v rámci MCU. V strede je síce pasáž, kde to trochu drhne, ale nejedná sa o nič zásadné. Chcem viac takýchto projektov! Marvel má na to obrovské množstvo materiálu, takže poprosím menej infantilnosti a viac hmly, tieňov, tajomných zvukov a pokojne opäť čiernobielo.

@marvelnews_sk

Konečne tu máme marvelovku, ktorá sa vymyká bežným stereotypom týchto filmov. Čiernobiely nádych snímke veľmi prospieva a divák si tak užíva atmosféru hororovej kinematografie minulého storočia. Máme tu nového strašidelného anti-hrdinu od Marvelu!

@fantasy_sci.fi_svet

Werewolf by Night je pro mě osobně zajímavým zpestřením a dobrou odchylkou od nastolených standartu MCU poslední doby. Černobílý vizuál je slušivý, díky němu má snímek zajímavou atmosféru. Hudba i kamera je dobrá. Co mě ovšem moc nepotěšilo byl vizuál Man Thinga, speciálně jeho CGI. Přišlo mi levné a ne dotažené, zachraňoval to černobílý filtr. Vlkodlak byl o poznání lepší. Konečně jsem se dočkal krve, sice jen černé, ale byla tam, a dokonce přímo na kameře. Takže provolejme tři krát „SLÁVA, SLÁVA, SLÁVA“… Celkově hodnotím tento počin kladně! Sice se za mě o horor moc nejedná, má to jen takový lehký hororový nádech, ale jsem si schopen představit celovečerní komplexní snímek v tomto stylu.

Sdílej:

Jaký je váš názor na tento film?