fantasy_sci.fi_svet

Želvy Ninja – známe je všichni z dětství, a sledují je i naše děti. Známe je ale doopravdy? část 16. 

napsal Comics Boy CZ  🐢 08.01.2023

Zpět k vyprávění.

Pamatuje si ještě někdo, kde jsme skončili, než jsme si odskočili do herního průmyslu❓

Pokud mě nešálí paměť, myslím, že na řadu přišla éra, kdy se Želvám příliš nedařilo. Ano❗Náš příběh se pomalu začíná chýlit ke konci. Nebo snad ne?

Po tom, co se trh totálně zahltil Želváky na všechny způsoby, logicky opadl zájem ze strany fanoušků, a tak nejen společnost Playmates přemýšlela, co dál. V Ep. 12 jsem nakousl nápady, kterými chtěli tvůrci dostat Želvy zpět do hry. Po vzoru Fox Network se rozhodli pro hraný seriál a oslovili jak jinak než spolutvůrce dříve zmiňované franšízy Power Rangers, Haima Sabana. Ten si k ruce vzal tehdejší šéfku Fox Kids, Margareth Loesch. Společně měli stvořit nový seriál, který by měl po vzoru Power Rangers dosahovat stejných úspěchů 📈 Mark Freedman tvrdí, že Margareth chtěla tehdy vyzkoušet něco nového a údajně se rozhodla přivést na svět holčičí želvu. Ta ale tvrdí, že si na nic takového nevzpomíná. Inu jak to bylo se asi můžeme jen domnívat, nicméně faktem je, že holčičí Želvy jsme se opravdu dočkali.

Nic ale není jen tak a u Želváků to platí dvojnásob.

Příchodem páté Želvy započal největší spor, jaký do té doby mezi sebou tvůrci Eastman a Laird vedli. Nápad začlenit do světa TMNT holčičí hrdinku vlastně ani tak špatný nebyl, obzvlášť z marketingového hlediska. Jak říká sám Eastman: “Když nebudeme rozšiřovat značku, přestaneme vydělávat.” Měl ale pravdu? 🤔

K tomu se samozřejmě ještě dostaneme, teď se ale vraťme k “holčičí invazi” do Želvího universa.

Výrobce hraček viděl úspěch dívčích hrdinek v seriálu Power Rangers a usoudil, že je to přesně to, co Želvy potřebují. Zadali tedy pokyn pro začlenění páté Želvy do příběhu a poslali celou věc ke schválení tvůrcům původního komiksu. Těm totiž náleží hlavní rozhodovací a schvalovací právo, pamatujete? ➡️ (Ep. 2) A tady nastal nečekaný problém. Zatímco Kevin se změnou více méně souhlasil, Peter o tom, že by se měla Želví skupinka jakkoli rozrůstat nechtěl ani slyšet 🙅‍♂ Po dlouhých dohadech nakonec ustoupil a nechal celý projekt vzniknout pod podmínkou, že se s ním nebude jakkoli spojovat. A ukázalo se, že to bylo velmi moudré rozhodnutí.

Ale o tom si řekneme víc zase příště 😉

Sleduj Comics Boy CZ
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab
  • Opens in a new tab

 

 

Sdílej:

 Jak se vám líbí holčičí želva?