fantasy_sci.fi_svet

Je to 14 let od vydání prvního dílu legendární hry Assassin's Creed

Assassin's Creed

13.11. 2007 vyšel první díl dnes už legendární herní série Assassin’s Creed.

Hra byla původně vyvíjena jako spin-off k herní sérii Prince of Persia. Hra se měla jmenovat Prince of Persia: Assassin, ve které se hráč měl zhostit role princova osobního strážce, když byl ještě dítě. Vývojářům se ale nakonec nelíbil nápad nehrát za prince ve hře, která má „Prince of Persia“ v názvu a tak se rozhodli vytvořit zcela novou herní značku s novými hrdiny.

Tuto sérii má na svědomí herní studio Ubisoft. Do dnešního dne vyšlo 12 hlavních her poslední z nich je „Assassin’s Creed Valhalla“. Tyto hry sledují nekončící souboj Templářů a Assassínů, jenž se odehrává na pozadí všech důležitých historických událostí. Každý herní díl se odehrává v jiném časovém období (Křížové výpravy, období Renesance, Zlatý věk pirátů, Ptolemaiovský Egypt, Velká francouzská revoluce a další).

Video ze hry Assassin’s Creed (1.díl) .

Video ze hry Assassin’s Creed Valhalla. (12.díl)

Martin Stránský, který zde nadaboval hlavní postavu Altaïra Ibn-La’Ahada, se se sérií Assassin’s Creed a asasíny potkal znovu během dabingu filmu z roku 2016, když nadaboval hlavní postavu Cala Lynche, jehož hrál Michael Fassbender.

Dvě zajímavosti z reálného světa Assassinů, kteří byli předlohou pro ty herní:

Populární fráze asasínů „Nic není pravda, vše je dovoleno“ je ve skutečnosti citace reálného zakladatele asasínů, Hassan-i-Sabbáha.

Asasíni byli tak obávaní, že z nich měl respekt i slavný Saladin. Ten se velice obával o svůj život, a tak se neustále obklopoval silnou stráží a svůj palác měl dokonale zabezpečený. Přesto se však Asasínům podařilo k jeho loži propašovat otrávenou dýku!

 

Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed
Assassin's Creed

Filmový Assassin’s Creed                     CSFD: 58%

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční
Velká Británie / Francie / Hongkong / USA / Tchaj-wan / Malta, 2016, 115 min

Ve filmu se objevil i nejdelší volný pád předváděný kaskadérem za posledních 35 let. Damien Walters, který zastoupil Michaela Fassbendera, při skoku dlouhém 38 metrů, jenž trval téměř 3 vteřiny, dosáhl rychlosti 98 km/h.

V herní sérii „Assassin’s Creed“ je zařízení Animus prezentováno jako lehátko, nebo v pozdějších dílech také jako speciální křeslo. Ve filmu je však Animus ztvárněn jako obrovská, pohyblivá robotická paže.

Představitel hlavní role Michael Fassbender nehral ani jednu hru z této série.

 

 

Díky své popularitě se tato série dočkala desítek menších her například na mobily a různé konzole.

Také vzniklo několik krátkometrážní animovaných filmů z této série.

Celé universum tohoto díla také rozšiřují desítky knih a komiksů.

Assassin’s Creed je globální herní a teď už i multimediální hit. Stále vyhlížíme nové díly a jsme rádi součástí boje mezi těmito dvěma řady.

Hráli jste někdy tuto hru? Nebo četli knihy či viděli filmy?