fantasy_sci.fi_svet

Recenze na druhý díl knižní série Alex Verus - Prokletý

prokletý

Hodnocení  4,5⭐/5⭐

Název díla: Alex Verus – Prokletý (2.)

Autor: Benedict Jacka

Překlad: Kateřina Niklová

Počet stran: 320

Nakladatelství: Fantom print

Rok vydání: 2020

Moc děkujeme nakladatelství @fantom.print , které nám ve spolupráci poslalo tuto knihu.

alex verus

 

Recenzi na první série Alex Verus najdete ZDE

Od doby, co se Alex nechvalně proslavil tím, že svými věšteckými schopnostmi dokáže porazit mocné temné mágy, se snaží moc nevyčnívat. Jenže teď zjistil, že se začíná znovu rozmáhat jistý zakázaný rituál. Někdo vysává životní sílu magickým tvorům – a přitom je ničí. A brzy přijdou na řadu i lidé.

Alexe najmou, aby celou věc prošetřil, a on si přitom uvědomí, že ne všichni v Radě chtějí, aby se tou věcí podrobněji zabýval. Zatímco jen s obtížemi odděluje přátele od nepřátel, stane se cílem těch, kdo jsou ochotni riskovat zdravý rozum kvůli moci…

Benedict Jacka nabízí akční a humornou urban fantasy z Londýna, jak ho většina lidí nezná. A věřte, že do poklidného má toto město daleko.

Recenze

Obálka velmi povedená, stejně jako u prvního dílu této série. Barvy i kouzla kolem samotného Alexe jsou tak akorát výrazné a písmo nadpisu se mi opravdu líbí.

„Věštecká
magie se skvěle hodí na to, abyste se vyhnuli nebezpečí, zároveň vám ale umožní
vidět každičký možný osud v barvitých detailech. Zatímco jsem uhýbal
kulkám, viděl jsem, co přesně by se stalo, kdybych neuhnul, musel jsem se tak
znovu a znovu dívat, jak mě vysokorychlostní střely trhají na kusy.“ (str. 94)

 

 

Baví mě vztah mezi Alexem a jeho učednicí. Celkově Alex je prostě skvělá postava, velice jsem si ho za ty dva díly oblíbila. Musím uznat, že autor mi opravdu sedl. Jeho styl psaní mě moc baví a je pro mě velmi inspirativní. Což dokazují i výňatky z textu knihy, kterých mám zde opravdu hodně. Protože, on má snad na každé stránce nějaký literární klenot.

„Vždycky mi připadalo trochu nefér, že i když vidím do budoucnosti, zažil jsem už tolik hrozivých překvapení. Mysleli byste si, že se ji jako jasnovidec dokážu vyhnout, zjevně to ale znamená jen to, že když mě konečně dostihnou, jsou o to horší. Stalo se to už tolikrát, že jsem se naučil rozpoznat ten pocit: tíživou prázdnotu v žaludku, jako bych padal z velké výšky.“ (str. 186)

 

 

prokletý
„Když jde o boj, nemám absolutně žádnou hrdost. Zdrhat jako veverka mi nedělá žádný problém. Někoho opustit ale ano.“ (str. 199)

 

„Ve skutečnosti však nejde o to, co je nebo není možné, nýbrž o to, s čím jste připraveni žít.“ (str. 261)

 

„Do minulosti se často nedívám. Musím věnovat pozornost přítomnosti a často hledím i do budoucnosti, takže mi nezbývá moc času hodnotit svá minulá rozhodnutí.“ (str. 264)

Kniha je psaná ladně jako když tančí labutě. 😊 Vše dává smysl a zápletka byla velmi povedená, jeho podání vysvětlení různých aspektu jeho vědění je velmi zajímavá. Jediné, co bylo trochu matoucí byli jména postav, kterých je v tomto díle více než v předešlém. Konstelace vztahu záporáků a hlavní postavy je zajímavá a těším se, jako se tyto vztahy budou vyvíjet v budoucnu. V tomto díle, je poměrně více akce a je velmi povedená. Takže si také pojďte užít urban fantasy s Alexem Verusem – nebudete litovat. 😊

„Neexistoval způsob jak vysvětlit, jaké to je vidět budoucnost, znát ji, spoléhat na ni a pak o to všechno přijít. Není to jako být slepý – je to jako ohluchnout. Pořád vidíte, pořád sledujete dění – už ale neznáte kontext, postrádáte informace navíc, které všemu dávaly smysl.“ (str. 278)

Už teď se těším na další díl, který je už nyní k dostání na fantomprint.cz pod názvem Zmizelí.  

O Autorovi:

Benedict Jacka (narozený 25. září 1980) je britský autor, nejlépe známý pro svou sérii Alex Verus .

Stal se spisovatelem skoro náhodou, když v devatenácti seděl ve školní knihovně a začal psát příběh do zadní části pracovního sešitu. Od té doby studoval filozofii na Cambridgi, žil v Číně a živil se nejrůznějšími profesemi od úředníka přes vyhazovače po učitele, než se vrátil zpátky do Londýna, kde se dal na práva.

twiter autora- https://twitter.com/BenedictJacka                   web autora – https://benedictjacka.co.uk

Recenzi pro Vás napsala a vytvořila:
janča
Janča
autor webu
Sdílej:

Znáte tuto sérii? Chtěli byste vidět do budoucnosti?